Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Pátrací akce byla úspěšná

DĚČÍNSKO - Policisté pátrali v těžko přístupném terénu po seniorovi; Hledáme svědky nehody. 

Pátrací akce byla úspěšná

     Ve středu 15. září proběhla v katastru obce Staré Křečany pátrací akce po nezvěstném 87letém seniorovi. Na policisty z Rumburku se po půl osmé večer obrátil syn pohřešovaného muže s tím, že jeho otec si vyrazil na houby a nevrátil se domů.  Do lokality, kam se muž vydal, se okamžitě sjely všechny dostupné policejní hlídky a za snížené viditelnosti a velmi špatného počasí začaly po muži pátrat.

     Nasazení vrtulníku nebylo s ohledem na povětrnostní podmínky možné, hledání ztěžoval také velice těžko prostupný terén. Na místo byl přivolán i policejní psovod, což se ukázalo jako dobrý postup, protože služební pes po deváté hodině večer muže, který se zranil na noze a bez pomoci nedokázal jít, vypátral. Na místo byli přivoláni hasiči, s jejichž pomocí se podařilo muže z těžko přístupných míst přenést k záchranářům, kteří ho převezli do nemocnice. Díky rychle zorganizované pátrací akci a nasazení všech zúčastněných policistů se podařilo muže zachránit a dostat do bezpečí.

Hledáme svědky nehody

     Žádáme občany o podání svědectví v souvislosti s dopravní nehodou, ke které došlo 9. září 2021 v 15:30 hodin v Rumburku, ul. Bezručova u domu č. p. 75/5. Na místě došlo ke střetu cyklistky se psem menší rasy, kterého vedla neznámá žena na flexibilním vodítku.

     Policisté žádají majitelku psa, případně svědky, kteří by mohli poskytnout informace k totožnosti této ženy, případně relevantní poznatky vedoucí k objasnění příčin a okolností nehody, nebo mají k dispozici kamerové záznamy z místa pořízené v době nehody, aby se přihlásili na Dopravní inspektorát Děčín, Husovo náměstí 111, tel. 974 432 574, mobilní telefon 602 432 574, nebo na bezplatnou linku 158.

20. září 2021, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pio@pcr.cz

vytisknout  e-mailem