Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Partnerský pár z Mostecka během dovolené u Máchova jezera okrádal místní i rekreanty

ČESKOLIPSKO - Už jsme je obvinili ze tří přečinů. 

Koncem června se ubytoval 42letý muž z Mostecka se svou 24letou partnerkou v kempu u Máchova jezera v Doksech a společně tu trávili volný čas nejen relaxací, ale také okrádáním rekreantů a místních obyvatel. Zatím víme, že v jejich rukách skončil na pláži odložený batoh s osobními věcmi a platební kartou jednoho mladého muže, a nebo oblečení, kosmetika, karimatka a dokonce i spodní prádlo patřící v kempu ubytované slečně, které za bílého dne vnikli do stanu. Také odcizili ze zahrady rodinného domu v Doksech dražší horské jízdní kolo, to pak prodali do zastavárny v Mladé Boleslavi.  Dokští policisté je usvědčili z krádeží věcí s celkovou škodou pohybující se v řádu desítek tisíc korun. Část lupu se jim u nich podařilo zajistit a vrátit majitelům.

Povedení rekreanti se už zodpovídají z přečinů krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.zajištěné věci - 4zajištěné věci - 4 Není to poprvé, co se dostali do konfliktu se zákonem. Ji soud v Chemnitzu odsoudil v roce 2022 za opakované krádeže v Sasku a jeho české soudy za různorodou kriminální činnost potrestaly už patnáctkrát, navíc mu z posledního odsouzení ještě nevypršela podmínka.

Je na místě připomenout, jak snížit pravděpodobnost, že se stanete obětí podobných návštěvníků kempů a rekreačních oblastí.

Na pláž si neberte žádné cennosti, pokud jste sami a chcete si zaplavat. Jakmile je opustíte, vytvoříte příležitost pro nenechavce, kteří vás o ně snadno  připraví. Pokud rekreační rezort nabízí bezpečnostní schránky, určitě je využijte, a nebo choďte k vodě alespoň ve dvojici a v hlídání osobních věcí se střídejte.  Jízdní kola a koloběžky si zajistěte kvalitním zámkem a auta parkujte na hlídaných parkovištích. Pamatujte také na to, že auto není žádný  trezor.

Přejeme vám klidnou  a příjemnou dovolenou.

10. 7. 2024
por. Bc. Ivana Baláková
tisková mluvčí KŘP Libeeckého kraje

Odkazy do noveho okna

zajištěné věci - 1

zajištěné věci - 1 

Detailní náhled

zajištěné věci - 2

zajištěné věci - 2 

Detailní náhled

zajištěné věci - 3

zajištěné věci - 3 

Detailní náhled

zajištěné věci - 4

zajištěné věci - 4 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem