Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Partnerské dvojice prodávaly pervitin

PŘEROVSKO - Obvinění si vyslechlo pět osob. 

Po předchozím rozpracování závažné trestné činnosti zadrželi kriminalisté druhého oddělení obecné kriminality začátkem února na ulici Losertova partnerskou dvojici, která distribuovala metamfetamin mezi ostatní uživatele v Lipníku nad Bečvou. Zadržení proběhlo bez komplikací a policisté nemuseli použít donucovací prostředky. U muže byly v době zadržení nalezeny drogy, které policisté zajistili. Proti oběma, 36leté ženě a jejímu o tři roky mladšímu partnerovi, bylo zahájeno trestní stíhání. Byli obviněni ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Na základě získaných informací žena minimálně od ledna loňského roku až do doby zadržení prodávala za různé částky pervitin dalším uživatelům a stejně tak i její partner, který drogy prodával, případně směnil za protislužbu nebo předával osobám i zdarma. Nebyli pouze prodejci, ale sami byli i uživatelé omamných látek. Oba již byli v minulosti soudem odsouzeni pro předchozí trestnou činnost. Obviněná za majetkovou trestnou činnost a její partner za trestnou činnost spojenou s šířením drog a to k nepodmíněnému trestu odnětí svobody na necelé tři roky. Nyní mu dle trestního zákoníku hrozí za opakovanou trestnou činnost až desetiletý trest odnětí svobody, jeho partnerka může pozbýt svobodu od 1 roku do pěti let. (foto v příloze)

I kriminalisté v přerovském regionu zadrželi začátkem února v jedné z obcí 28letého mladého muže důvodně podezřelého ze stejného trestného činu, jako jsou obviněni partneři z předešlého případu. Ani v tomto případě nemusely být použity donucovací prostředky a zadržení proběhlo hladce, aniž by došlo ke zranění policistů nebo podezřelého. Po nezbytně provedených úkonech skončil v cele, kde přečkal noc a následující den se v započaté dokumentaci jeho protiprávní činnosti pokračovalo. Minimálně od začátku roku 2017 zásoboval pervitinem Přerovsko. Drogy zájemcům dával zdarma, za různé protislužby nebo prodával. Sám patří také mezi uživatele těchto návykových látek. Policisté již v minulosti měli s podezřelým co do činění, protože páchal trestnou činnost jiného charakteru a byl za ni i odsouzen. Za prodej drog mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.  

O pět dní později byl zadržen další pár, kterému stejně jako v předchozích případech bylo sděleno obvinění za trestnou činnost spojenou s distribuci pervitinu. 29letý muž byl kriminalisty ve spolupráci se zákrokovou skupinou z Olomouce zadržen v Přerově na ulici Boženy Němcové. V té době ještě podezřelý odmítal s policisty spolupracovat, proto musely být použity donucovací prostředky a muž skončil v poutech. Na služebně s ním byly provedeny potřebné úkony a noc přečkal, do následujícího dne, v policejní cele. Na základě předchozího šetření kriminalisté věděli, že minimálně od roku 2015, až do doby zadržení, prodával nebo za protislužbu či zdarma poskytoval pervitin dalším osobám zejména na Přerovsku. Dávky prodával v částkách od 200 do 500 Kč na jedno užití. Jeho o pět let mladší družka byla zadržena ve stejnou dobu, nikoliv na ulici, ale v bytě na téže adrese společně s další uživatelkou, která byla kriminalisty vyslechnuta apo zadokumentování byla propuštěna na svobodu. Dealerka, stejně jako její druh, skončila v policejní cele. Následující den jí vyšetřovatel sdělil obvinění z trestné činnosti, které se dopouštěla tím, že na Přerovsku prodávala, zprostředkovala nebo zdarma poskytovala drogy dalším osobám a to minimálně od začátku loňského roku až do doby zadržení. Žena byla již v minulosti za stejnou trestnou činnost odsouzena, její přítel taktéž, ale jeho trestná činnost nesouvisela s prodejem omamných látek. Oba, stejně jako ostatní obvinění, jsou nejen distributoři, ale i uživatelé. Za uvedené jednání jim hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. 

Trestní stíhání všech osob je vedeno na svobodě. 

por. Mgr. Miluše Zajícová
13. února 2018  

vytisknout  e-mailem