Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Panáky chtěl ošálit policisty

Nejdřív naboural čtyři auta a pak chtěl zmizet. Díky péjákům se mu to nepodařilo. 

Včera přibližně ve tři čtvrtě na deset večer jsme přijali oznámení o dopravní nehodě v ulici Panská v Praze 1. Podle oznamovatelů měl řidič BMW při průjezdu touto ulicí nabourat čtyři zaparkovaná auta a z místa nehody ujet. Navíc už při oznámení svědci avizovali, že dle jejich názoru byl řidič zjevně pod vlivem.

Předmětné vozidlo se policistům pohotovostní motorizované jednotky podařilo zanedlouho najít odstavené v ulici Na Příkopě, avšak bez řidiče. Toho policisté dohledali o několik minut později v jednom z nedalekých barů, kde, dle jeho slov „do sebe sázel“ panáka za panákem. Filuta si totiž zřejmě myslel, že se tím vyviní z jízdy pod vlivem alkoholu. Tvrdil totiž, že alkohol požil teprve až po karambolu.

Pětadvacetiletý mladík ale zjevně netuší, že pro policisty není ve valné většině takových případů nic těžkého zjistit a prokázat, zda řidič pil před, nebo po jízdě.

Mladíka policisté podrobili orientačním dechovým zkouškám, které prokázaly přítomnost alkoholu v jeho dechu. Na displeji přístroje se totiž objevili hodnoty dosahující bezmála dvě a půl promile.

Na základě všech těchto skutečností je nyní mladík podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

por. Mgr. Tomáš Hulan 22. 12. 2018

vytisknout  e-mailem