Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Panáka na zahřátí před jízdou?

ZLÍNSKÝ KRAJ: Sníh přinesl desítky nehod. 

Policisté ve Zlínském kraji včera vyjížděli k asi čtyřem desítkám dopravních nehod. Většinou se jednalo o drobné kolize způsobené čerstvým sněhem. Auta dostávala smyk, ale až na výjimky se naštěstí nikomu nic vážného nestalo.
Těžké zranění však utrpěl devětadvacetiletý řidič ze Zlínska, který projížděl po čtvrté hodině odpoledne mezi Fryštákem a Štípou po silnici, jež se v zimě neudržuje. Narazil do ovocného stromu a zůstal zaklíněn v autě. Těžce zraněného muže museli vystříhat hasiči. Policisté mají podezření, že byl řidič opilý, nicméně dechovou zkoušku vzhledem k vážnosti jeho zranění neudělali. Nařídili jsme však rozbor krve. Nutno podotknout, že auto bylo vybavenou pouze jednou zimní pneumatikou, která byla nasazena opačně. Jízda na třech letních pneumatikách nemohla v daných klimatických podmínkách dopadnout dobře. Navíc pochybujeme o tom, že byl řidič připoutaný. S poraněnou páteří byl hospitalizován ve zlínské nemocnici.
Přibližně ve stejnou dobu se stala nehoda také mezi Spytihněví a Halenkovicemi na Zlínsku. Řidič osobního auta Fiat Bravo se nevěnoval řízení, najel do protisměru a srazil se s autem osmadvacetileté řidičky. Škoda nebyla vysoká, proto by se účastníci mohli domluvit bez asistence policie. Ale muž po chvíli dohadování odjel. Policejní hlídky ho dohledaly asi za třicet minut. Naměřili jsme mu orientačně 3,45 promile. Muž se posléze podrobil lékařskému vyšetření. Z rozboru krve pak budeme vědět, kdy řidič začal pít. Jestli před nebo až po jízdě.
Policisté ve Zlínském kraji zatím nedělají speciální akce orientované výhradně na kontrolu povinných zimních pneumatik. Řidiči by je však kvůli vlastní bezpečnosti měli mít. Pokud dojde k nehodě, k zanedbání této povinnosti rozhodně přihlédneme.

22. prosince 2011, mjr. Ing. Jana Bartíková

 

Nehoda FryštákNehoda Fryšták

vytisknout  e-mailem