Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Padesátka policejních trasovačů

Jihočeští policisté pomáhají od října s trasováním, v minulém týdnu se proškolili i na tzv. první hovory. 

Tak co, kolik máš dnes výslechů? Co ten výjezd včera, jak to dopadlo? Také takovéto běžné otázky na vyšetřovačce nebo policejním oddělení doznaly v rámci podzimních opatření proti Covidu velkých změn. Padesátka jihočeských policistů je totiž zapojena do dnes tolik skloňovaného trasování. Ten kdo trasuje, totiž jeden den naplno dělá svoji práci, třeba ty zmíněné výslechy a druhý den trasuje.

Policisté i občanští zaměstnanci totiž od 19. října trasují tak zvané třetí hovory. Telefonicky hovoří s rizikovými kontakty nakažené či pozitivní osoby. Volanému, který je mnohdy překvapen vývojem situace, sdělí karanténu, indikují ho k odběru a vypíši elektronickou žádanku na odběr. Snadno se to popisuje, ale některé hovory trvají i desítky minut.

Jihočeští policisté trasují pro celou Českou republiku. V minulém týdnu proběhlo jejich další školení a dvacet čtyři policistů se proškolilo a hned zapojilo do trasování tak zvaných prvních hovorů. Jde o hovor s pacientem, který je pozitivní. Pacientovi je sdělena a vysvětlena povinná izolace a zjišťují se jeho rizikové kontakty. Policisté tak pomáhají pracovníkům krajské hygienické stanice. Pomáhají  dobrovolně, chápou již velmi dobře, jak je práce hygieniků v této době složitá a náročná. Hygienici zajišťují policistům potřebná školení a podporu, spolupráce hygieniků je perfektní.  Na tomto faktu se shodli všichni, kdo za policii trasují.

mjr. Mgr. Jiří Matzner, krpc.pio@pcr.cz

19. listopadu 2020

Odkazy do noveho okna

Školení policejních trasovačů I

Školení policejních trasovačů I 

Detailní náhled

Školení policejních trasovačů II

Školení policejních trasovačů II 

Detailní náhled

Školení policejních trasovačů III

Školení policejních trasovačů III 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem