Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Padělání a pozměnění veřejné listiny

České Budějovice - Zajištění cizinci měli padělané osobní doklady. (Hlasová schránka 974 222 116) 

Koncem května provedli strážci zákona Odboru cizinecké policie, Obvodního oddělení České Budějovice – Suché Vrbné, Pohotovostního a eskortního oddělení a Oblastního inspektorátu práce pro Jihočeský kraj a Vysočinu, pobytovou kontrolu jedné českobudějovické firmy.

Během šetření zjistili výskyt 14 cizinců, kteří zde pracovali „na černo“. Osoby byly zajištěny a převezeny k dalšímu opatření na služebnu cizinecké policie. Občané východního evropského státu nejen, že neměli povolení k výkonu zaměstnání na území členských států Evropské unie, ale zároveň předložili osobní doklady nesoucí stopy padělání. Zevrubnou kontrolou průkazů totožnosti policisté zjistili, že se jedná o totální padělky.

Po výslechu a zahájení úkonů trestního řízení byly osoby převezeny do Zařízení pro zajištění cizinců v Bělé – Jezové a Bálkové. Zde si následně převzali Správní vyhoštění, kdy musí do deseti dnů od nabytí právní moci opustit území členských států Evropské unie. Spisový materiál ve věci podezření ze spáchání přečinu Padělání a pozměnění veřejné listiny byl předán k dalšímu opatření na okresní státní zastupitelství.

por. Bc. Milan Bajcura, krpc.pio@pcr.cz

12. června 2018

vytisknout  e-mailem