Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Pachatelům hrozí až tři roky

LIBERECKO – Policisté z Hrádku nad Nisou objasnili vloupání do bytu. 

Jak naložit s volným časem? Na toto téma se dá hovořit velmi dlouho a obsáhle. S jistotou se však dá říci, že i protiprávní jednání je pro některé lidi variantou, jak se zabavit. Inspiraci v tom ale rozhodně nehledejte!Vypáčené dveře.png

Na počátku měsíce října se městskou zástavbou v Hrádku nad Nisou, bez vize a s nevědomím, jak s volným časem naložit, pohybovali dva muži. Pravděpodobně ona „dlouhá chvíle“ vyústila v myšlenkový výron jednoho z nich. Svorně podumali nad nápadem, shodli se a rozhodli se jednat. 27letý muž z Liberecka spolu se svým 20letým kumpánem vyrazili k bytu jejich společného kamaráda. Jakmile se jim podařilo vstoupit do panelového domu, v němž jejich kamarád bydlel, zamířili do horních pater a ke dveřím bytu. Na zvonek a bouchání kamarád nereagoval, tak se lapkové rozhodli použít hrubou sílu. Dveře nebyly schopny vyvíjenému tlaku a společnému úsilí dvojice mužů odolávat dlouho. Západka zámku povolila a vstup do bytu byl volný. Pánové byt svého známého prohledali a přisvojili si jeho věci. Kromě drobné elektroniky skončila v jejich kapsách také finanční hotovost. Celková škoda, kterou během několika málo okamžiků způsobili, dosáhla k téměř 25tisícům korun.
Jakmile se majitel vrátil do místa bydliště a spatřil otevřené dveře a zpřeházené věci, bylo mu jasné, co se stalo. Obrátil se tedy na policisty z obvodního oddělení.
V průběhu vyšetřování policisté zjistili velmi důkladným prověřováním, kdo že by za krádeží mohl být. Netrvalo dlouho a jak 27letý, tak i jeho 20letý společník, stanuli před muži zákona. Množství nashromážděných důkazních prostředků vedlo k nezvratnému závěru. Mladíci se k činu doznali. 
Policisté pak oběma lapkům sdělili ve zkráceném přípravném trestním řízení podezření ze spáchání přečinu krádež a porušování domovní svobody, ve formě spolupachatelství.
Nezbytným ponaučením pro oba „nešťastníky“ může být fakt, že volného času, během něhož mohou zpytovat svá svědomí a přijít na to, jak smysluplně v budoucnu naložit s volným časem, budou mít pravděpodobně dostatek. V případě odsouzení jim totiž hrozí pobyt ve vězení od šesti měsíců až na tři léta.

7. listopadu 2018
por. Bc. Vojtěch Robovský
KŘP Libereckého kraje, tiskový mluvčí

vytisknout  e-mailem