Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Pachatelé vloupání do objektů dopadeni

Praha venkov-VÝCHOD - Policistům se podařilo vypátrat pachatele vloupání do různých objektů spáchaných v okolí Brandýsa nad Labem.  

     V průběhu měsíců listopad a prosinec roku 2013 se v Brandýse nad Labem a jeho okolí výrazně navýšil počet krádeží věcí odcizených při vloupání neznámým pachatelem do garáží, kůlen, sklepů a dalších objektů. Kriminalisté vyhodnocovali poznatky z terénu, stopy zajištěné na místech činů, výpovědi svědků, typovali pachatele. Výsledkem jejich intenzivní několikaměsíční práce bylo ustanovení a následné zadržení dvou pachatelů této trestné činnosti. Jednalo se o dvaadvacetiletou ženu z Prahy a jejího čtyřiadvacetiletého známého. Některé krádeže páchali ve spolupachatelství, na některé se muž vydal sám. Využíval náhody, kdy poškození nechávali ve vrátkách klíč, čímž usnadňovali pachateli vstup na pozemek, příp. se mladík do objektů dostával otevřeným oknem apod.. Nicméně neměl problém do vytypovaných objektů vstoupit násilným poškozením zámků či dveří. K odvozu odcizených věcí pachatelé využili v některých případech přivolaných vozidel taxislužby. Škoda, která byla poškozeným jednáním obou pachatelů způsobena, přesáhla částku 70.000,- Kč. Vyšetřovatel pak oba aktéry obvinil z několika přečinů krádeží jak ve stádiu pokusu, tak dokonaných, z několika přečinů porušování domovní svobody a neoprávněného opatření a padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě odsouzení tak oběma obviněným hrozí trest odnětí svobody na dvě léta.  Protože je velmi pravděpodobné, že budou objasněny i další případy vloupání, kterých se dopustila tato dvojice, soudce poslal obviněného muže do vazby. Žena je stíhaná na svobodě. 
      Byť nám teprve uplynul první měsíc roku 2014, kriminalisté Územního odboru Praha venkov-východ slaví úspěchy v boji proti pachatelům. Kromě shora uvedeného případu se jim podařilo při objasňování dalších případů krádeží ustanovit, vypátrat a následně obvinit jiné tři pachatele, které soudce též poslal do vazby. Ostatní jsou stíhaní na svobodě.
 
nprap. Bc. Markéta Zlochová
tisková mluvčí PČR pro Prahu venkov-východ

vytisknout  e-mailem