Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Pachatelé se zaměřili na vozidla francouzské výroby

Praha západ – Automobily byly kradeny na zakázku. 

Kriminalistům Prahy západ se podařil objasnit případ odcizených vozidel, která byla kradena na zakázku . Pachatelé se zaměřili výhradně na automobily francouzské výroby. V průběhu měsíce září objevili kriminalisté v obci Chrášťany na okrese Praha západ prostory v jednom z objektů, kde dva bratři ve věku 36 a 39 let rozebírali odcizená vozidla, jejichž díly následně rozprodávali. Vyšetřování celého případu stále probíhá a již nyní je známo, že náhradní díly pochází minimálně ze čtyř odcizených vozidel. V nebytových prostorách , ve kterých byly provedeny prohlídky, objevili kriminalisté několik vraků rozebraných vozidel, stovky náhradních dílů a součástek z vozidel, desítky klíčů a karet od zapalování, registrační značky a dvě legálně držené pistole ráže 9mm. Na místě bylo zjištěno, že tito pachatelé znehodnocovali výrobní čísla na karoseriích a dalších identifikačních částech vozidel, aby nebylo možné zjistit, že pocházejí z trestné činnosti.
Oba bratři se prodejem součástek z kradených vozidel obohatili o několik set tisíc korun. Ani jeden z bratrů se však samotných krádeží nedopustil. Na tuto práci měli svoje lidi, kteří se o tuto „práci“ postarali a vozidla jim předávali. I o těchto pachatelích kriminalisté vědí a jednoho z nich již obvinili z trestného činu „krádež“.
Také  oba bratři jsou obviněni z trestného činu „krádež“, za což jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce dva až osm let.
Je více než pravděpodobné, že se v průběhu vyšetřování podaří objasnit další případy odcizených vozidel a jejich rozprodaných částí souvisejících s tímto případem.
Celý případ se kriminalistům podařilo objasnit také díky všímavým občanům, kteří upozornili na skutečnost, že se na místě, kde byla provedena výše uvedená realizace,  objevují vozidla, ze kterých se postupně stávají vraky. Policisté by rádi upozornili ostatní spoluobčany, že právě na odlehlých místech bývalých statků a skladů může docházet k obdobné trestné činnosti a pokud zjistí tyto skutečnosti, aby je neprodleně policistům oznámili.
 
nprap. Marcela Pučelíková
Odkazy do noveho okna

části z odcizených vozidel

části z odcizených vozidel 

Detailní náhled

části z odcizených vozidel

části z odcizených vozidel 

Detailní náhled

kradená vozidla

kradená vozidla 

Detailní náhled

kradená vozidla

kradená vozidla 

Detailní náhled

znehodnocené VIN

znehodnocené VIN 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem