Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Pachatelé neměli svůj den!

PŘÍBRAMSKO - Velmi kuriózní případ řeší příbramští policisté. 

Dva „specialisté“ ve věku 20 a 21 let byli natolik líní vypěstovat si nelegálně marihuanu, že se rozhodli ji raději ukrást jiným pěstitelům. Vytipovali si místa, kde cannabis někdo zasadil, a v pátek dne 12. října se rozhodli jít na věc! Pod rouškou tmy nejdříve přijeli do jedné obce na Praze-západ, přišli však pozdě, úroda byla již sklizena. Zbyla tu na ně jen část jedné rostliny. Jeden neúspěch je rozhodně neodradil.

Zapůjčeným autem odjeli do vesnice na Sedlčansku, zaparkovali nedaleko jednoho rodinného domu, a protože si hráli na profesionály, zamaskovali si obličeje a do rukou vzali nářadí. Po přestřižení oploceni vnikli na pozemek a pokusili se dostat do skleníku. Netušili, že majitel objektu na něj namontoval elektronický alarm. Po jeho spuštění se dali zloději na útěk. Jeden z mužů se při překonávání plotu poranil a nemohl ani řídit. Vozidlo proto zůstalo na místě, odemčené. Uvnitř se nacházely doklady a část rostliny z předchozí krádeže.

Policisté pachatele dopadli asi hodinu po oznámení. Muži nepředpokládali, že nějaký pěstitel krádež konopí oznámí, protože je toto jednání nezákonné. Rozhodně je ani nenapadlo, že si někdo dá zabezpečovací zařízení na skleník. Pětapadesátiletý majitel pozemku se hájil tím, že si rostlinu pěstoval pro léčebné účely, ani to však zákon neumožňuje. Oběma zadrženým mužům sdělili strážci zákona podezření z přečinu porušování domovní svobody. Další právní kvalifikace bude stanovena po znaleckém zkoumání zajištěných rostlin.

por. Bc. Monika Schindlová, DiS.
tisková mluvčí
P ČR Příbram
16. říjen 2018

vytisknout  e-mailem