Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Pachatele loupeže jsme zadrželi během pár minut

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Nyní mu hrozí až desetileté vězení. 

V sobotu pár minut po poledni se šestatřicetiletý muž z Uherskohradišťska rozhodl, že provede loupežné přepadení. Tato myšlenka jej napadala poté, co vypil několik piv a dal si štamprli rumu. Když pak v podnapilém stavu zcela bez prostředků bloumal Babicemi a přemýšlel, jak peníze získat, uviděl benzínovou čerpací stanici. V ten okamžik měl jasno. Vytáhl pepřový sprej, který neustále nosí u sebe pro případnou obranu a vešel do prodejny. Uvnitř se zrovna nikdo nenacházel. Přistoupil k pultu a hrozil obsluze, ať otevře pokladnu nebo ji zabije. Žena ze strachu otevřela zásuvku. Pachatel do ní párkrát sáhl a zmocnil se několika tisíc korun. Pak z prodejny odešel. Přepadená žena vyšla ven a požádala zákazníky, kteří právě čerpali pohonné hmoty do svých aut, aby zavolali na policii.    

Na místo ihned vyrazilo několik policejních hlídek. Pachatel měl ale velkou smůlu. Relaci operačního důstojníka vyslechla také hlídka krajských dopravních policistů, kteří nedaleko prováděli dohled ve služebním vozidle v civilním provedení. Vydali se proto okamžitě do Babic. Po chvíli uviděli muže, který odpovídal popisu pachatele. Byl svlečený do půl pasu. Jeho mikina  a kšiltovka však ležela kousek od něj v trávě. Muž si hlídky v civilním voze nejprve nevšiml. Když ale policisté z auta vyběhli, rychle odhodil peníze za plot jednoho z domů. V ten moment ho hlídka zadržela. Od oznámení loupeže na policii do chvíle dopadení pachatele uběhlo pouhých sedm minut.

Hned na druhý den jsme muže obvinili z trestného činu loupež. Uherskohradišťským kriminalistům se při výslechu ke spáchanému skutku přiznal. Nyní mu hrozí až desetileté vězení.

15. září 2021, por. Mgr. Simona Kyšnerová

vytisknout  e-mailem