Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Pachatelé dvou nepodařených loupeží se přiznali

PROSTĚJOV - Seniorku ani mladíka se jim okrást nepodařilo. 

Loupež na seniorce

V pátek 15. února 2019 po třinácté hodině se v Netušilově ulici v Prostějově v té době neznámý pachatel pokusil odcizit dámskou kabelku šedesátileté ženě. To se mu sice nepodařilo, ale žena po pádu na chodník utrpěla zranění, se kterým musela vyhledat lékařské ošetření. Při útoku došlo k poškození oděvu napadené ženy se škodou vyčíslenou na 400 korun. Bezprostředně po činu jsme veřejnost prostřednictvím médií žádali o pomoc při pátrání po pachateli. Bohužel se žádný svědek incidentu nepřihlásil, přesto se policistům událost, kterou od počátku kvalifikovali jako zvlášť závažný zločin loupež, podařilo objasnit. Provedeným prověřováním jako podezřelého ustanovili devatenáctiletého muže pohybujícího se v místní komunitě lidí bez domova. Podezřelý se k činu přiznal a jeho trestní stíhání je vedeno na svobodě.

Loupež na mladíkovi jedoucím do školy

V pondělí 24. června 2019 před osmou hodinou ráno došlo na cyklostezce v ulici Za Místním nádražím v Prostějově k pokusu se s použitím násilí zmocnit batohu sedmnáctiletého mladíka, který jel na tzv. longboardu do školy. V té době neznámý pachatel uchopil batoh jedoucího mladíka a pokusil se ho násilím sejmout z jeho zad. Mladík při útoku upadl na komunikaci, při čemž utrpěl zranění, se kterými musel vyhledat lékařské ošetření, a následně si vyžádala domácí léčení. K odcizení batohu ani jiné hmotné škodě při útoku nedošlo. Prostějovským kriminalistům, za zásadního přispění policistů obvodního oddělení Prostějov 1, se jako podezřelého z tohoto jednání podařilo ustanovit devětadvacetiletého muže pohybujícího se v místní komunitě lidí bez domova. Podezřelý se k činu přiznal a jeho trestní stíhání je vedeno na svobodě.

V obou uvedených případech byli podezřelí muži obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež. V případě prokázání viny a odsouzení jim za toto jednání hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let.

por. Mgr. František Kořínek

4. července 2019

vytisknout  e-mailem