Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Pachatel skončil ve vazbě

SEMILSKO - Byl obviněn z několika přečinů, kterých se dopustil v období od 22. listopadu do 29. listopadu.  

Ve čtvrtek 27. listopadu po šesté hodině večerní se do jedné z garáží u ulici Kostelní v Jilemnici vloupal 22letý mladík. Do zděného objektu vnikl přes balkón ve výšce 3 metry, pod který si přistavil plechový sud. Z elektrického rozvaděče uvnitř vyšrouboval všechny pojistky a poškodil plombu u hlavního jističe. Poté posprejoval červenou barvou stěnu a shromáždil několik věcí, které zde našel, v úmyslu je odcizit. Z místa činu chtěl odjet  osobním autem, které bylo zaparkováno před garáží a vybrané věci si do něj nanosil. Měl však smůlu. Vozidlo se mu nepodařilo nastartovat a navíc byl při tomto pokusu omezen na svobodě civilní osobou a předán policii. V objektu způsobil škodu celkem za 1 430 korun. 
Tentýž den bylo proti pachateli zahájeno trestní stíhání z přečinů krádež spáchanou ve stádiu pokusu v souběhu s přečinem poškození cizí věci, dále z přečinu porušování domovní svobody a z přečinu neoprávněné užívání cizí věci. Po provedení procesních úkonů byl následující den ze zadržení propuštěn na svobodu.
V páchání trestné činnosti však pokračoval následující den dopoledne v Rokytnici nad Jizerou.
Terčem jeho zájmu se stal novinový stánek na náměstí. Využil okamžiku, kdy se obsluha stánku na chvíli vzdálila. Pachateli se podařilo pomocí hrubé síly vysunout zajištěné padací okno, kterým protáhl ruku a ukradl 6 krabiček cigaret různých značek a krabičku doutníků. Při odchodu sebral ze stojanu u stánku ještě sáček bonbónů. Okradený muž vyčíslil škodu na bezmála 600 korun.
Bezprostředně po tomto skutku zloděje zadrželi policisté a podruhé se během krátké doby ocitl v policejní cele. Tam se mu zjevně nelíbilo a vybavení cely úmyslně poničil. 
Na základě těchto skutečností byl podán návrh na vazbu, který byl akceptovaný.
V průběhu vyšetřování vyšly najevo další skutečnosti. 
V sobotu 22. listopadu po druhé hodině ranní uvedený pachatel v obci Paseky nad Jizerou vylezl na střechu jedné z rekreačních chalup. Vypáčil a rozbil okno a vnikl do podkroví v 2. nadzemním podlaží budovy. Zde prohledal všechny pokoje, než si vybral jeden z nich, kde se hodlal uložit ke spánku. Právě v tom okamžiku ho objevili účastníci večírku, který se konal o podlaží níže a vykázali nezvaného návštěvníka z chalupy. Ten se však asi po deseti minutách stejnou cestou vrátil zpět a byl opět z rekreační chalupy vykázán. Poté se už nevrátil a nebylo zjištěno, že by něco odcizil. Poničením oken způsobil škodu ve výši 1 300 korun.
Za výše uvedené přečiny hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři roky.

5. 12. 2014
por. Petr Kmínek DiS.
KŘP Libereckého kraje, tiskový mluvčí
 
  

 

 

vytisknout  e-mailem