Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Pachatel majetkové trestné činnosti dopaden

PLZEŇ - Objasňování skutečností v případu největší série krádeží kol pokračuje. Tým plzeňských kriminalistů odhalil další skutečnosti v sérii majetkové trestné činnosti. 

     Dne 28. června tohoto roku byla veřejnost z naší strany informována o tom, že jsme v Plzni objasnili největší sérii krádeží jízdních kol. V souvislosti s touto rozsáhlou majetkovou trestnou činností ale práce na případu týmu plzeňských kriminalistů neskončila. Dále se případem intenzivně zabývali, zjišťovali a prošetřovali další nové skutečnosti. Policisté postupně získávali informace nejen ze zajištěných stop z místa činu, ale  zejména vlastní operativní činností v terénu. Zjištěné skutečnosti přivedly kriminalisty na stopu další osoby, která se na této sériové trestné činnosti nejen podílela, ale v další trestné činnosti dále pokračovala. Tato osoba si z obavy jejího odhalení nechala změnit svoji vizáž a přechodně se ukrývala před spravedlností v jednom bytě u své známé v Plzni, kde byla po sléze policisty vypátrána a zadržena. 

     Dne 6. srpna 2018 zahájili trestní stíhání 31letého muže, kterého obvinili ze spáchání trestných činů krádeže, porušování domovní svobody a ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Některé skutky muž spáchal samostatně a v jiných se na trestné činnosti podílel společně s dalšími osobami. Muž je stíhaný za čtyři skutky krádeží, kdy se ve třech případech jednalo o krádež vloupáním a dále o krádež prostou. Jeho cílem se stal sklepní prostor, kancelář a bytový prostor. V souvislosti s vloupáním do bytu se muž rovněž dopustil spáchání přečinu porušování domovní svobody a přečinu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Poté, co byl v bytě vyrušen jeho majitelkou, jí z obavy jeho odhalení nastříkal do obličeje slzotvorný prostředek, v důsledku čehož byla poškozená odvezena sanitním vozem k ošetření do nemocnice. Obviněný svým jednáním způsobil hmotnou škodu ve výši necelých 61 000 korun. Předměty a věci, které postupně zcizoval byly různorodého charakteru, převážně elektronika, elektrické nářadí a luky. V současné době se obviněný muž nachází ve vazební věznici. V případě prokázání viny mu v pravomocném rozsudku může hrozit až pětiletý trest odnětí svobody.

     Kriminalisté se případem dále zabývají, jelikož je předpoklad, že se muž dopustil ještě dalších skutků, které jsou v současné době předmětem dalšího prověřování.

nprap. Veronika Hokrová
9. srpna 2018

vytisknout  e-mailem