Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Pachatel jako milovník čerstvého pečiva

KOLÍNSKO – Během jednoho týdne „navštívil“ pekárnu třikrát. 

Kolínští policisté sdělili 22letému muži podezření ze spáchání pokračujícího trestného činu krádeže, přičemž během jednoho týdne, od 8. do 15. října, kradl v pekárně celkem ve třech případech. Nenapravitelnému zloději hrozí v případě odsouzení až dvouletý pobyt za mřížemi.

Tento recidivista si vybral pekárnu v ulici Brankovická v Kolíně, kde kradl pokaždé v nočních hodinách, a to ve dnech 8., 11. a 15. října. 

V prvním případě, 8. října, vnikl do areálu pekárny okolo třetí hodiny ranní, kdy u nákladové rampy vzal přepravku se sedmi koblihami a ty na místě snědl. Poté vešel do budovy, z níž odcizil jednomu zaměstnanci dioptrické brýle a utekl.

Za tři dny, v době mezi večerní půl jedenáctou a půlnocí, přelezl střechu pekárny a poté poškodil síťku v okně, čímž si sjednal přístup do objektu. Tam odcizil bochník chleba, který taktéž zkonzumoval a v tom byl načapán zaměstnanci a dal se na útěk. 

Poslední krádeže se dopustil 15. října, v době od 00:40 do 00:55 hodin, kdy přelezl dvoumetrovou zídku s ostnatým drátem, tím se dostal do prostor výrobního areálu, přistoupil k zaparkovanému vozidlu, z něhož odcizil bochník chleba a dal si jej do batohu. Při tomto jednání byl opět přistižen zaměstnanci, kteří ihned kontaktovali policii.

Těmito činy způsobil celkovou škodu dosahující 15 tisíc korun.


por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
21. října 2021

vytisknout  e-mailem