Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
podhomepage

Policie České republiky – Služba cizinecké policie

 

Pachatel anonymu zadržen

Dnešního dne v odpoledních hodinách zadrželi policisté Inspektorátu cizinecké policie Praha Ruzyně pětadvacetiletého muže, který v sobotu 25. října 2008 ve 21.54 hodin telefonicky oznámil na linku 158, že v prostorách pražského ruzyňského letiště jsou uloženy tři bomby. 

Na základě tohoto anonymního telefonátu provedla cizinecká policie společně s dalšími bezpečnostními složkami letiště prohlídku všech prostor s negativním výsledkem. Provoz letiště nebyl během prohlídky nikterak omezen. Policisté následně zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu šíření poplašné zprávy.
Za pomoci dostupných pátracích prostředků se policistům Inspektorátu cizinecké policie Praha Ruzyně v krátké době podařilo pachatele vypátrat. Ten byl následně zadržen na území Prahy 6. Během výslechu se ke svému činu doznal. Jedná se o 25letého muže z Kladenska , který byl již v minulosti několikrát soudně trestán. Zadrženého muže policisté předali Službě kriminální policie a vyšetřování Praha I., kde bude z předmětného trestného činu obviněn.
27. října 2008 - por. Barbora Kudláčková

vytisknout  e-mailem