Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Oznámil uložení bomby

Prý ho k tomu navedl kamarád. 

Značné pozdvižení způsobil v pondělí před jednou odpoledne telefonát, který přijali operátoři na lince tísňového volání 112. Anonym uvedl: „Já chci nahlásit bombu, Havlíčkova ulice Mladá Boleslav. Bombu tam dal nějaký cikán.“ Na dotaz sdělil, že přesně neví, kde bomba je a také potvrdil, že je ohrožen na životě. Pak oznamovatel zavěsil. Informace z linky 112 obratem putovala na příslušné operační středisko Policie ČR v Mladé Boleslavi.
Jedna policistka z operačního střediska ihned do Havlíčkovy ulice vyslala dostupné hlídky, druhá se pak pokusila zjistit, kdo a odkud telefonoval. Podařilo se jí původně anonymního oznamovatele kontaktovat a získat informace o jeho totožnosti. Podle osobních znalostí policistky z operačního střediska zjistily, že oznamovatelem je devatenáctiletý mladík, který má jisté zdravotní problémy a podle všeho není schopen dostatečně rozlišit závažnost svého oznámení. Hlídkám ihned předaly popis podezřelého mladíka, a ty po něm začaly pátrat. Zároveň do místa jeho bydliště vyslaly policisty z místně příslušného oddělení. Mladík doma nebyl a jak policisté dále zjistili, telefonoval z Mladé Boleslavi. Podařilo se jim ale kontaktovat otce oznamovatele, který mladíka tou dobou již měl ve svém vozidle a směřoval do místa bydliště. Na žádost policistů ho dopravil na obvodní oddělení, kde se mladík k telefonátu doznal.
Sám nebyl schopný říct, co ho k zavolání a oznámení uložení bomby vedlo. U telefonování byl jeho kamarád, který mu údajně i napovídal, co má říkat. Díky rychlému jednání pracovnic operačního střediska Policie ČR v Mladé Boleslavi a odhalení oznamovatele, nebylo nutné přijímat další, mimořádná opatření. Případem se dále zabývají policisté z Mladé Boleslavi.

vytisknout  e-mailem