Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Oznámení o možném pokusu o únos se nepotvrdilo

Frýdecko-Místecko - planý poplach v Bystřici 

V reakci na články v jednom z médií týkající se pokusu o únos chlapce v Bystřici na Frýdecko-Místecku poskytujeme pro uklidnění veřejnosti aktuální informace k dané události.

Minulý pátek 20. ledna 2022 ráno přijali třinečtí policisté oznámení, kdy se měl na autobusové zastávce v obci Bystřice snažit násilím někdo tahat mladistvého chlapce do auta.

Věc začali prověřovat kriminalisté, kteří zjišťovali veškeré okolnosti a skutečnosti této události. V souvislosti s tím také vyslechli svědky a následně zjistili i uvedené vozidlo a jeho řidiče. Dle získaných informací se má jednat o řidiče taxislužby. V daný den, tedy minulý pátek, ho vzhledem k obtížně sjízdné silnici kvůli počasí, měl požádat řidič linkového autobusu o svoz cestujících ze zastávek v tomto úseku. Tomu měl řidič taxislužby vyhovět. Když dojel na zastávku, kde čekal chlapec, měla z vozidla vystoupit jedna z cestujících, oslovit ho a nabídnout mu odvoz. Chlapce to však mělo polekat a z místa utekl.

Dle získaných poznatků nedošlo k násilnému tahání chlapce do vozidla, což kriminalistům potvrdil i sám mladistvý. V souvislosti s tímto tedy nebylo zjištěno žádné protiprávní jednání.

nprap. Bc. Kateřina Kubzová
oddělení tisku
25. ledna 2023

vytisknout  e-mailem