Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Ovlivňoval svědky a prodával drogy

SOKOLOVSKO – Hrozí mu až pětileté vězení. 

Třiadvacetiletý muž ze Sokolovska měl na jaře tohoto roku několik svědků přemlouvat a vymýšlet jejich svědecké výpovědi. Po svědcích měl chtít, aby změnili svou výpověď, až bude probíhat jednání u Okresního soudu v Sokolově v jeho trestné věci ohledně předchozí distribuce drog. U soudu měli říct, že od něj žádné drogy nekupovali.

Dále měl obviněný muž navíc jediné osobě v období od konce dubna do začátku července nejméně ve 110 případech na různých místech v Mariánských Lázních a v Kynšperku nad Ohří prodat drogu pervitin.

V úterý 30. října sokolovští kriminalisté muže zadrželi a převezli na policejní služebnu k provedení procesních úkonů. Následně bylo zahájeno jeho trestní stíhání a byl obviněn ze spáchání přečinů Křivá výpověď a nepravdivý znalecký posudek a dále Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Vyšetřovatel podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Státní zástupce návrh akceptoval. Během dnešního dne proběhne řízení u soudu ohledně uvalení vazby na obviněného.

 V případě prokázání viny mu hrozí obviněnému trest odnětí svobody až na pět let.

nprap. Kateřina Krejčí
2. 11. 2018

vytisknout  e-mailem