Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Otevření nového pracoviště kriminalistických techniků

ORLICKOÚSTECKO – Moderní zázemí ohledovny stop z míst trestných činů. 

Foto PČR Foto PČR Oficiální zahájení provozu Oddělení kriminalistické techniky Územního odboru v Ústí nad Orlicí se zúčastnil vedoucí územního odboru plk. Mgr. Radomír Štantejský, jeho zástupce plk. Mgr. Milan Hickl, vedoucí kriminalistických techniků kpt. Ing. Josef Šafránek z Krajského ředitelství policie Pardubického kraje, vedoucí oddělení materiálně technického zabezpečení Ing. Milan Marek z odboru správy majetku krajského ředitelství a vedoucí kriminalistických techniků z pracoviště v Ústí nad Orlicí nprap. Radek Strasmeier.

Nové pracoviště, které splňuje potřebné standardy, bylo na konci loňského roku vybudováno v policejní budově na ulici Letohradské. Přestavba trvala přibližně 5 měsíců s vynaloženými náklady, na samotnou přestavbu a přístrojové vybavení, za bezmála 3 miliony korun. Pracoviště se skládá z ohledovny, fotoateliéru a zázemí pro výkon oddělení. Tohoto v současné době využívá 6 kriminalistických techniků, kteří na Orlickoústecku zajišťují nepřetržitý výkon služby.

Samotná ohledovna je rozdělena na část daktyloskopickou, která slouží k vyvolávání a zajišťování daktyloskopických stop a na část tzv. „čistou“, kde se udržuje sterilní prostředí a slouží k zajišťování biologických stop. Je v ní zaveden rozvod odvětrání vzduchu s rekuperací a sterilní prostředí udržuje UV-germicidní lampa. Pro komfortní ohledávání stop je vybavena laboratorním vybavením pro jejich zajišťování, balení, popřípadě uskladnění v chlazeném nebo zamrazeném stavu. Ohledovna splňuje všechny standardy pro laboratorní prostředí a patří k nejmodernějším v rámci Policie ČR. Jedná se o režimové pracoviště, kam mají vstup povolen pouze zde pracující technici, čímž je zamezeno kontaminaci nebo manipulaci stop jinými osobami.

28. května 2019
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem