Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

V Krkonoších začala sezóna

TRUTNOVSKO - Pozor na úrazy, zloděje a další nepříjemnosti 

V poslední prosincové dekádě roku 2012 byla ve východní části Krkonoš naplno zahájena zimní sezóna. Počasí se prozatím moc zimně netváří, ale ve vyšších horských polohách je dostatečná vrstva ať již technického či přírodního sněhu, která návštěvníkům našich nejvyšších hor dovoluje využívat ať již sjezdové, tak i běžecké tratě. Většina horských středisek má své skiareály v provozu, a do hor se v nadcházejících dnech a týdnech chystá velké množství turistů a milovníků zimních sportů.
Policie České republiky v Trutnově žádá všechny motoristy, kteří přijíždějí do horských středisek o opatrnost, ohleduplnost a trpělivost. Parkovací plochy ve Špindlerově Mlýně, Peci pod Sněžkou, Janských Lázních a dalších střediscích nejsou nafukovací.
Dbejte prosím pokynů policistů a odstavujte Vaše automobily na doporučená místa. Jedná se o parkovací plochy, které jsou určeny právě Vám, návštěvníkům Krkonoš. Špatně zaparkované vozidlo se může stát příčinou pozdního příjezdu vozidel záchranného integrovaného systému na místo, kde právě došlo k úrazu či požáru.
Zimní radovánky však do hor nelákají jen milovníky lyžování a zimních sportů. Horská střediska v době zvýšeného počtu turistů každoročně navštěvují i zloději, kteří se specializují jak na krádeže motorových vozidel, tak i na krádeže kapesní, krádeže lyžařského vybavení, snowboardů a jiných cenností.
Policie České republiky žádá všechny návštěvníky Krkonoš, aby si vždy zkontrolovali svá vozidla, zdali jsou řádně uzamčena a zabezpečena proti krádeži. Pokud je to možné, zaparkujte si svůj automobil na hlídaném parkovišti nebo alespoň na místě, které je v nočních hodinách osvětleno. K zajištění automobilů využívejte různých kombinací výrobků, kterými můžete útok na dopravní prostředek minimalizovat. Jedná se o prostředky sloužící k uzamčení volantu, uzamčení řadící páky, různé alarmy a jiné úpravy, které pachatelům znemožňují odjezd vozidla z parkovacího místa. Ve svých dopravních prostředcích si nenechávejte žádné volně odložené věci, které by mohly nalákat náhodně kolemjdoucího zloděje. Vloupání do automobilu a následná krádeže je pro zkušeného lapku otázkou několika vteřin.
Lyžařskou výbavu je proto lepší ukládat do lyžáren a místností, které jsou součástí ubytovacích zařízení, které je možno zajistit proti vstupu „nezvaných hostů“.
Lyžaři a snowboardisté by rovněž neměli nechávat svou výbavu volně odloženou v blízkosti restaurací či stánků s občerstvením. Kvalitní lyže jsou v takových případech častým terčem zlodějů. Při odpočinku a doplňování vydané energie doporučujeme mít sportovní vybavení stále na očích.
V přeplněných restauracích, barech a bufetech mějte své osobní věci a cennosti vždy pod kontrolou. Myslete na to, abyste měli své peněženky, mobilní telefony a jiné cennosti v uzavřených kapsách Vašich oděvních svršků. Zloději často využívají neopatrnosti a někdy až lehkomyslnosti občanů.
Na sjezdovkách dodržujte pravidla bezpečnosti a ohleduplnosti. Ne každý lyžař či snowboardista je vrcholový sportovec. Je dobré si uvědomit, že každý rok záchranáři při zimních sportech ošetří desítky zbytečných úrazů. Každý rok si však hory vybírají i daň nejvyšší - lidské životy.
Krkonošští policisté proto žádají všechny návštěvníky našich nejvyšších hor, aby se chovali odpovědně, ohleduplně, aby zbytečně neriskovali a dodržovali pravidla slušného chování.
nprap. Bc. Udo Ertner
2. 1. 2013 v 11:15

vytisknout  e-mailem