Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Loupežné přepadení objasněno

TRUTNOVSKO - V krátké době se policistům podařilo objasnit další případ 

V úterý 2. 10. 2012 zadrželi trutnovští kriminalisté 38letého muže z Trutnovska pro podezření ze spáchání zločinu loupež. Muž je podezřelý, že kolem půl páté ráno v sobotu 29. 9. 2012 vešel do herny ve Spojenecké ulici v Trutnově a násilím barmanku donutil vydat finanční hotovost, kterou měla v době loupeže v kasírtašce.
Muž si po příchodu do herny vyžádal klíče od WC, kde po odchodu nechal odemčeno. Po chvíli, když se přesvědčil, že v baru ani na ulici není žádný svědek, uchopil 22letou barmanku za ruce a zakryl jí ústa, aby jí zabránil ve volání o pomoc. Žena mu z obavy o svůj život vydala veškerou finanční hotovost, která byla bezmála 40.000 korun. Poté ji násilím zavřel na WC a se slovy: „nevolej policii“, z herny odešel. 
Kriminalisté začali po muži okamžitě pátrat a díky kamerovému systému a hlavně všímavosti a svědectví dalších osob z okolních podniků se jim podařilo muže během třech dnů vypátrat. Na základě zajištěných důkazů a prvotního výslechu mu sdělili obvinění ze zločinu loupež, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na 10 let. Soudce okresního soudu dnes rozhodl, že bude stíhán vazebně. Rozhodně mu nepřilepšila skutečnost, že pro orgány činné v trestním řízení není nováčkem. V minulosti byl již za majetkovou trestnou činnost odsouzen.
 
V krátké době se jedná o druhého pachatele, který se rozhodl pro „snadný zisk“ prostřednictvím loupeže v hernách a byl kriminalisty v Trutnově odhalen. V létě Okresní soud v Trutnově odsoudil 32letého recidivistu, který má na svědomí čtyři loupežná přepadení trutnovských heren. Za toto jednání byl odsouzen k trestu 8 let odnětí svobody.
mjr. Mgr. Ivana Ježková
4. 10. 2012 v 14:34

vytisknout  e-mailem