Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Pátrací akce se šťastným koncem

RYCHNOVSKO - Pes Emon šel najisto 

Ve středu 12. 12. 2012 v 03:48 oznámila na linku 158 dívka z Kostelecka, že se ztratil její přítel. V průběhu noci její čtyřiadvacetiletý přítel odešel s batohem a osobními věcmi bez udání důvodu pryč ze společného domova. Vystrašená přítelkyně se ve tmě vydala po jeho stopách ve sněhu a když ji z obce zavedly až na okraj lesa, zavolala na linku 158.
Policisté z Obvodního oddělení Kostelec nad Orlicí po oznámení provedli prověrky u příbuzných, známých i kamarádů mladíka a také ve všech okolních zdravotnických zařízeních, ale bezvýsledně. Situaci nepřispívalo ani to, že mobilní telefon, který měl muž u sebe, byl nedostupný.
V průběhu dne během šetření dalších poznatků, které by mohly přispět k vypátrání muže, zorganizovali policisté pátrací akci. Té se zúčastnilo více než dvacet policistů z obvodních oddělení v Rychnově nad Kněžnou, Kostelci nad Orlicí a Týništi nad Orlicí, ke kterým se přidali kriminalisté, kolegové z Dopravního inspektorátu a psovodi ze služebními psy.
Pátrací akce začala v lese, kde oznamovatelka našla stopy pohřešovaného muže a kde byl zaznamenán poslední kontakt přes mobilní telefon. Policisté i čtyřnozí pomocníci propátrali celou lokalitu v katastru obce  Borovnice, ale bezvýsledně. Během akce v terénu další policisté pátrali po nových poznatcích, které by napomohly udat směr pátrání.
Příbuzní pohřešovaného vyslovili domněnku o možném pohybu mladíka v katastru obce Chleny. Proto se část policistů vypravila i tímto směrem. V uvedené lokalitě objevili čerstvé stopy a dál v lese u jednoho krmelce našli oblečení, které oznamovatelka poznala jako oděv mladíka. Pak už nadešel čas pro psovody a jejich služební psy. Vydali se po stopě a pes Emon zhruba po 5 km promrzlého mladíka našel.
Pohřešovaného muže bez zjevných zranění, ale podchlazeného, převezli policisté k ošetření do rychnovské nemocnice.
Pátrací akce v mrazivém počasí a rozhlehlém, nepřehledném lesním terénu tak naštěstí skončila pro mladíka šťastně a pro všechny pátrající policisty úspěšně. To, že se mužům a ženám zákona podařilo muže vypátrat během necelého půldne a po ošetření ho v pořádku předat jeho nejbližším, je dobrým koncem pro všechny.

por. Mgr. Alena Kacálková
13.12.2012

vytisknout  e-mailem