Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Velikonoční dohled na silnicích

PRAHA VENKOV-JIH – Do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce se v období letošních velikonočních svátků zapojili policisté územního odboru ze služeb dopravní i pořádkové policie. 

V průběhu akce se policejní hlídky zaměřily zejména na dodržování stanovené rychlosti, způsobu jízdy a dodržování pravidel silničního provozu na železničních přejezdech, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, telefonování za jízdy, technický stav motorových vozidel, dokladů předepsaných pro řízení motorových vozidel a dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích a dalších předpisů v dopravě.
Policisté v lokalitách územního odboru zkontrolovali ve dnech 12., 13. a 17. dubna téměř pět set vozidel. Padesát kontrolovaných řidičů se dopustilo dopravního přestupku, za což jim bylo v blokovém řízení uloženo 45 blokových pokut v celkové výši dosahující částky deseti tisíců korun. Při kontrolách odhalili navíc dva řidiče pod vlivem alkoholu a osm vozidel v nevyhovujícím technickém stavu.
Od čtvrtka 13. dubna do úterý 18. dubna dopravní policisté vyjížděli k devíti dopravním nehodám, při kterých dvě osoby utrpěly lehká zranění. Ve dvou případech bylo u dvou řidičů zjištěno, že v době nehody byli pod vlivem alkoholu.


por. Bc. Zdeněk Chalupa
tiskový mluvčí
P ČR Praha venkov-JIH
19. dubna 2017

vytisknout  e-mailem