Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Se „Zebrou“ do okolí Prahy

Policista z Preventivně informační skupiny PČR Praha-venkov se v úterý 1. září 2009 zapojil do celorepublikové preventivní akce „Zebra se za tebe nerozhlédne“. 

     Jedná se o akci zaměřenou na bezpečnost chodců v silničním provozu realizovanou Policií České republiky ve spolupráci se Zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra ČR a Českou radou dětí a mládeže.
     Policista z Preventivně informační skupiny PČR Praha – venkov oslovoval u přechodů v ul. Komenského poblíž Základní školy Jílové u Prahy chodce z řad dětí, ale i dospělých. S oslovenými bylo hovořeno o zásadách bezpečného přecházení vozovky, přičemž byli upozorněni na nebezpečné situace a nejčastější příčiny dopravních nehod na přechodech pro chodce. Těm nejmenším byl předán malý dárek, v podobě kartičky či samolepky s názvem preventivní akce „ Zebra se za tebe nerozhlédne“.
     Následně policista pak osobně navštívil i Základní školu a Mateřskou školu v Jílovém u Prahy a dětem z prvního stupně předal několik rad a doporučení, jak se chovat bezpečně na přechodech a při přecházení silnice. Každý školák rovněž obdržel kartičku s logem preventivní akce.

vytisknout  e-mailem