Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

PAMÁTKA ZESNULÝCH

PRAHA VENKOV- JIH - Policisté z územního odboru budou o nadcházejícím víkendu dohlížet nejen na bezpečnost a plynulost silničního provozu, ale rovněž tak budou provádět i dohled nad bezpečností na hřbitovech i v jejich okolí. 

V době významného období podzimního času „Památky zesnulých“, tzv. „Dušiček“ dochází každoročně ke zvýšené návštěvnosti hřbitovů, které se většinou nacházejí na odlehlejších místech, často až za hranicemi obcí i měst. 

Většina návštěvníků ke hřbitovům jezdí motorovými vozidly, která zaparkují přímo na parkovištích u hřbitova nebo v jejich blízkém okolí. Vozidla se tak mohou stát objektem zájmu nenechavců, kteří samozřejmě využívají každé příležitosti. 

Proto je dobré si připomenout, že při odchodu od vozidla je potřeba:

· zkontrolovat uzavření všech oken;

· uzamčení dveří vozidla;

· nenechávat na sedadlech a odkládacích plochách vozu cenné věci jako jsou kabelky, aktovky, kabáty, bundy, mobilní telefony, peněženky.

· Dále před odchodem na hřbitov při ukládání věcí a zavazadel do úložného prostoru vozidla je potřeba věnovat pozornost svému okolí na parkovišti. Nevíte, kdo se zrovna dívá. Zloděj si často svou oběť vyhlédne již při příjezdu.

Při samotné návštěvě hřbitova věnujete pozornost svým věcem. Pokud to půjde, doporučujeme Vám, nenechávejte je nikde odložené a bez dozoru.

Období „dušiček“ je každoročně i samozřejmě časem zvýšeného silničního provozu, kterému moc neprospívá ani tzv. „dušičkové počasí“, při kterém se vyskytují časté mlhy, deště, celodenní šero, spadané listí, tvořící se námraza na silnicích, ale i zvýšený počet různých uzavírek, oprav vozovek, objížděk apod. To vše vyžaduje na řidičích, aby se o to více věnovali řízení vozidla, dodržovali stanovenou rychlost, bezpečnou vzdálenost mezi vozidly, obrnili se trpělivostí a přidali i více ohleduplnosti mezi sebou.

Další informace naleznete zde nebo na stránkách Bezpečného Středočeského kraje.

por. Bc. Zdeněk Chalupa
komisař oddělení tisku a prevence
30. října 2019

vytisknout  e-mailem