Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Pachatelé vloupání dopadeni

PRAHA VENKOV-JIH – Kriminalisté z územního odboru objasnili třiadvacet případů vloupání do rodinných domů 

Na podkladě vyhodnocení získaných poznatků a samotného intenzivního šetření se podařilo kriminalistům odhalit a následně zadržet v úterý letošního 27. října dvě podezřelé osoby ze sériové trestné činnosti, spáchané vloupáním do rodinných domů. Jednalo se o šestatřicetiletý manželský pár z Prahy – východ, který se měl této trestné činnosti dopouštět v období od poloviny měsíce února do konce října letošního roku, a to v jednadvaceti případech v lokalitách Praha venkov-JIH, zejména na Říčansku, Jílovsku, v okolí Kamenice a ve dvou případech i na území hlavního města Prahy.

Při provedeném výslechu se detektivům manželský pár doznal k vloupání do rodinných domů. Policejní komisař zahájil jejich trestní stíhání pro zločin krádež a několika přečinů, například porušování domovní svobody či poškození cizí věci.

Předmětem jejich zájmu se stávaly peníze, šperky, drobná elektronika a další hodnotné i cenné věci. Celkově způsobená škoda na odcizených věcech byla vyčíslena na částku dosahující pět a půl miliónu korun, kdy navíc ještě vznikla téměř čtyřset tisícová škoda na poškozených samotných objektech rodinných domů, předmětech a vybavení domácností.

K odhalení pachatelů přispěla i dobrá spolupráce s poškozenými, zejména při pátrání po odcizených věceh a jejich následném nalezení.

V současné době jsou i nadále prověřovány všechny skutečnosti a okolnosti případu, které jsou postupně zjišťěny v rámci jednotlivých a prováděných úkonů v trestním řízení. Trestní stíhání u muže je vedeno vazebně, u ženy na svobodě, neboť hlavním aktérem z dopadeného manželského páru byl především muž, který do rodinných domů vnikal sám, v ojedinělém případě mu při vloupání pomáhala manželka.

 

nprap. Bc. Zdeněk Chalupa

tiskový mluvčí

P ČR Praha venkov-JIH

3. listopadu 2015

vytisknout  e-mailem