Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Dopolední setkání se školáky

PRAHA VENKOV-JIH – Policista z oddělení tisku a prevence v pátek letošního 4. září navštívil žáky I. stupně v Kamenném Přívoze. 

K  setkání došlo v budově místní základní školy v dopoledních hodinách. V úvodu, po krátkém a vzájemném představení, policista všechny zúčastněné děti seznámil se základními pravidly bezpečného chování v silničním provozu, zejména jak se mají chovat na přechodu pro chodce, jak je vhodné využívat reflexní prvky při snížené viditelnosti, a dále si ověřily i znalost dopravních značek. Rovněž jim byly připomenuty i pravidla, jak se mají chovat při setkání s neznámými lidmi, a jak sami mohou předcházet nebezpečným situacím, pokud se pohybují bez doprovodu a dohledu dospělých.
V další části tématického povídání pak měli školáci ze třetího, čtvrtého a pátého ročníku možnost se seznámit s preventivním projektem „Markétina dopravní výchova“, do kterého se škola v tomto školním roce také zapojí. Zde plnili úkoly z bloku tématicky zaměřeného na správné poskytování první pomoci.
Vedení školy byla předána informace o možnosti využívaní on-line materiálů k dopravní výchově ze zmiňovaného preventivního projektu, ale i z projektu „Zebra se za Tebe nerozhlédne“, které realizuje Policie České republiky, a jak se do nich mohou se žáky zapojit.
Na závěr setkání si ti nejmenší převzali drobnou pozornost v podobě omalovánek, čímž byli odměněni za jejich velkou snahu při odpovědích a pozorné naslouchání. Jejich starší spolužáci získali pracovní sešit, se kterým budou po celý školní rok pracovat. Všichni tak budou mít příjemnou vzpomínku na své dopolední setkání s policistou, které proběhlo v poklidné, veselé a ničím nerušené atmosféře.

por. Bc. Zdeněk Chalupa
komisař oddělení tisku a prevence
PČR Praha venkov-JIH
8. září 2020

Odkazy do noveho okna

ZŠ Kamenný Přívoz

ZŠ Kamenný Přívoz 

Detailní náhled

ZŠ Kamenný Přívoz

ZŠ Kamenný Přívoz 

Detailní náhled

ZŠ Kamenný Přívoz

ZŠ Kamenný Přívoz 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem