Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Novoroční loupež objasněna

NYMBURSKO – Kriminalisté z trestného činu obvinili mladého cizince. 

Na Nový rok, krátce po třetí hodině ranní došlo v Poděbradech k loupežnému přepadení čtyřiadvacetiletého muže. V ulici Za Nádražím k němu přijel neznámý muž na kole, který ho fyzicky napadl a následně požadoval vydání peněženky a mobilního telefonu. Poškozený se útokům bránil, ale i tak mu byla způsobena krvácející zranění.  Podezřelý ho však opakovaně napadal a to ranou pěstí, kopem do obličeje a poté mu odcizil peněženku s platebními kartami, hotovostí a doklady. Škoda byla vyčíslena na více jak 2 tisíce korun. Poškozený muž musel vyhledat lékařské ošetření.
Případ si ihned převzali nymburští kriminalisté a intenzivně na něm začali pracovat. Na základě získaných informací vytipovali možného podezřelého a stanovili několik vyšetřovacích verzí.

„ První verzi nám nabídly kamerové záznamy, kde jsme měli možnost porovnat výšku pravděpodobného pachatele s náhodně procházejícím párem dospělých osob, a po přiblížení i zaznamenat kontury jeho obličeje, což nás směřovalo k domněnce, že by se mohlo jednat o osobu mladistvou či dokonce nezletilou. Šetření zaměřené tímto směrem však nepřinášelo žádný výsledek. Druhá souběžně prověřovaná verze vycházela z výpovědi poškozeného mladíka, který uvedl, že pachatel sice mluvil česky, ale s blíže nespecifikovaným přízvukem. Proto jsme zacílili kontroly na zařízení ubytovávající cizí státní příslušníky a v tomto případě jsme již byli úspěšní", uvedl k případu zástupce vedoucího Územního odboru Nymburk plk. Mgr. Marek Šmíd.

Zadržený čtyřiadvacetiletý cizinec, skutečně velice mladistvého vzhledu, se při výslechu ke spáchání skutku doznal. Dne 17.1.2019 byl kriminalisty obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež a přečinu nedovolené opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na 10 let. Policisté navrhli na obviněného uvalit vyšetřovací vazbu, což bylo ze strany soudce Okresního soudu v Nymburce akceptováno.

por. Bc. Petra Potočná
tisková mluvčí
P ČR Nymburk
31. ledna 2019

vytisknout  e-mailem