Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Besedy v Novém Městě nad Metují

NÁCHODSKO - Besedy o dopravě i o šikaně 

V pondělí 15. října 2012 proběhly na Základní škole Králíček v Novém Městě nad Metují další besedy s policejní preventistkou. Pro mladší žáky si policistka připravila opakování bezpečného chování doma, na hřišti či na ulici. Povídali si i jak se chovat bezpečně jako chodec či cyklista.

Starším žákům policistka vyprávěla o Jakubovi, který byl za krádež potrestán veřejně prospěšnými pracemi. V době podmínky se však dopustil dalšího protiprávního jednání a byl umístěn do diagnostického zařízení. Ze situace se nepoučil, utekl a v trestné činnosti pokračoval dál. Nakonec skončil ve vězení. Na příběhu chlapce, věkově blízkého žákům, pak společně rozebírali jednotlivé aspekty protiprávního jednání.

Zazněly otázky motivace, odlišného chování v partě a o samotě, potřeba uznání a vyniknutí. Studenti zaujatě diskutovali o tom, jak je tenká hranice mezi legrací, recesí, klukovskou neuvážeností a trestným činem. Policistka jim nastínila základy trestního práva a postihů za nedodržování zákonných norem.
 

nprap. Jana Pecoldová
17. října 2012

 

vytisknout  e-mailem