Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Pozornost lidí polevila? Zloději toho využili...

NÁCHODSKO - Tři krádeže peněženek v jednom dni 

kapsářTřikrát v jeden den přijímali v pondělí 5. 11. 2012 policisté z Náchodska oznámení o krádeži peněženky. Vždy se jednalo o nepozornost okradeného, kterou okamžitě "ztrestal" nějaký poberta. Připady spolu přitom zřejmě nijak nesouvisely, i když všechna oznámení přijímali policisté z Obvodního oddělení policie v Jaroměři.

Prvnímu okradenému peněženka zmizela z kapsy u bundy už na nádraží v Hradci Králové. Protože ale seděl ve vlaku, který se za chvíli rozjížděl, přišel krádež nahlásit do Jaroměře. Muž uvedl, že peněženku mu někdo musel vytáhnout z kapsy po nástupu do vlaku. Zloděj si pomohl ke slušnému finančnímu obnosu 8.500 korun, kteý měl muž v portmonce.

Druhé okradené kdosi vytáhl peněženku z tašky na košíku při nakupování v jednom z jaroměřských supermarketů. Přes všechna upozornění, která policie směrem k veřejnosti vysílá, měla seniorka tašku s peněženkou pověšenou na nákupním vozíku. Ani ona neměla v peněžence zanedbatelnou částku, tady si zloděj nahmátl 7.000 korun.

krádež batohu z vozíku.jpgTřetí obraný nechal peněženku chvilku ležet na barovém pultu a odešel k jukeboxu. Zatímco si vybíral taneční kousky, jeho peněženku i s 6 tisíckovkami a osobními doklady si někdo přivlastnil.

Přijatá oznámení policisté zaevidovali jako krádeže prosté či krádeže při sobě a po pachatelích pátrají. Vyhledání zlodějů však bude vzhledem k absenci svědků či dalších stop velmi obtížné, ne-li nemožné.

Nejlepší obranou proti kapsářům tak zůstává ostražitost a hlídání si svých věcí. Při spatření podezřelých osob pak policisté doporučují okamžité přivolání hlídky.

Ilustrační fotografie/Archiv Policie ČR

por. Mgr. Eva Prachařová
6. 11. 2012 ve 12:00

vytisknout  e-mailem