Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Záchrana lidského života

MLADOBOLESLAVSKO- Policisté zachránili muže z hořícího bytu. 

Policejní hlídka Obvodního oddělení Mladá Boleslav vykonávala dne 27. října tohoto roku běžnou hlídkovou činnost, když byla krátce po půl deváté ráno vyslána do ulice Jana Palacha v Mladé Boleslavi, kde byl hlášen požár bytového domu.

Policisté na místo dorazili jako první a hned po příjezdu zaregistrovali muže stojícího na balkóně přízemního bytu. Po vběhnutí na chodbu nejprve odvedli do bezpečí nevidomou dezorientovanou ženu, která se zoufale pohybovala u dveří hořícího bytu.

Po vyražení vstupních dveří se chtěli co nejrychleji dostat k muži na balkóně, avšak kvůli dusivému kouři a ohni se již nebylo možné v prostorách bytu orientovat. Policisté proto pro muže vylezli z ulice, avšak s ohledem na věk a tělesnou indispozici jej  nebylo možné včas vynést přes balkón. Proto mu na ústa přiložili látkovou přikrývku a okamžitě ho evakuovali přes hořící byt ven již vyraženými vstupními dveřmi.  

Před domem  předali muže i ženu do péče rychlé záchranné služby, která je ihned převezla do mladoboleslavské nemocnice. Hasiči následně požár uhasili a provedli odvětrání domu.

Díky rychlému a bezprostřednímu zásahu obou policistů, skončil jednašedesátiletý muž i jeho třiašedesátiletá nevidomá manželka včas v péči lékařů.

Za profesionálně odvedenou práci patří oběma policistům velké poděkování. 

nprap. Bc. Lucie Nováková
tisková mluvčí
P ČR Mladá Boleslav
7. listopadu 2017

Odkazy do noveho okna

nstrzm. Tomas Zboril, nstrzm. Richard Novotny

nstrzm. Tomas Zboril, nstrzm. Richard No... 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem