Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Zabezpečte se! Chraňte majetek sobě i svým sousedům

MLADOBOLESLAVSKO- Zloděj se vloupal do sklepní kóje. 

Včerejšího dne, tedy 18. září 2019 se v nočních hodinách vloupal zatím neznámý pachatel do sklepních prostor bytového domu v ulici Bezručova v Mladé Boleslavi.

Zloděj zde ze sklepní kóje odcizil uskladněné potraviny, čímž způsobil majiteli značnou škodu. Za přečiny Krádež a Porušování domovní svobody mu nyní hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Majetkové trestné činnosti lze předejít dodržováním základních preventivních zásad:

  • Nenechávejte si v domě či bytě volně uloženou větší finanční hotovost, šperky ani jiné cennosti. Vyplatí se investovat finanční prostředky do zabudovaných trezorů či si tyto cennosti uložit do bankovní úschovny.
  • Nedávejte okolí najevo, že nejste doma např. zataženými závěsy nebo staženými roletami.
  • Před odjezdem na dovolenou požádejte své sousedy či přátelé, aby vám pravidelně vybírali poštovní schránku a občas otevřeli v době své přítomnosti ve vašem domě okna a vzbudili tak dojem, že je dům či byt užíván.
  • Klíče v žádném případě neschovávejte pod rohožku nebo na místa, která by si případný pachatel mohl vyhlédnout.  
  • Přemýšlejte, komu všemu sdělíte informace o tom, že nebudete nějaký čas doma. Svěřte se vždy jen svým nejbližším a vyvarujte se takovému zveřejňování na sociálních sítích.

O mnoha zabezpečovacích prvcích se můžete dozvědět v mobilní aplikaci „Zabezpečte se“, která je volně ke stažení na Google Play či App Store podle toho, jaký operační program máte nainstalovaný ve svém mobilním zařízení. Preventivní projekt „Zabezpečte se“ vznikl v minulém roce jako celorepubliková aktivita Policie České republiky, jejímž cílem je upozornit veřejnost na problematiku majetkové trestné činnosti a zejména na možnosti jejího předcházení.

V roce 2019 přistoupila Evropská síť prevence kriminality na realizaci evropského dne, který bude vztažen ke konkrétnímu druhu kriminality. Letošní Evropský den proti vloupání připadá na středu 19. června.

Více informací naleznete zde:

https://www.stopvloupani.cz/materialy

por. Bc. Lucie Nováková
tisková mluvčí
P ČR Mladá Boleslav
19. září 2019 

vytisknout  e-mailem