Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Trestní odpovědnost mladistvých

MLADOBOLESLAVSKO- Nejen policisté navštívili Střední odborné učiliště Horky nad Jizerou. 

Dne 22. listopadu 2017 se tisková mluvčí Územního odboru policie Mladá Boleslav, spolu se dvěma policisty mladoboleslavského obvodního oddělení a kurátorkou pro mládež za orgán sociálně-právní ochrany dětí, věnovali žákům Středního odborného učiliště v Horkách nad Jizerou.

Beseda na téma trestní odpovědnost proběhla v rámci projektu sekundární prevence kriminality „Právo povinnost a já“, jehož cílem je podpořit zdravý vývoj dětí a mládeže a informovat je o jejich právech, ale i povinnostech. Důraz byl kladen především na protiprávní jednání mladistvých, výchovné problémy a možnosti, jak mohou být z pozice jednotlivých institucí řešeny.

Během dopolední přednášky jsme zmínili příklady provinění, kterých se mládež nejčastěji dopouští, vysvětlili rozdíl mezi přestupkem a trestným činem a dostali jsme se i k druhům trestů pro mladistvé. V závěru jsme také připomněli bezpečné chování na internetu a přiblížili problematiku anonymity, falešné identity, zveřejňování osobních údajů, fotografií a další úskalí virtuálního světa.

Věříme, že námi předané informace studenty zaujaly a rozšíří jim obzor v dalším životě. Mnohdy právě nevědomosti vedou k problémům, kterých později mohou litovat.

por. Bc. Lucie Nováková
tisková mluvčí
P ČR Mladá Boleslav
23. listopadu 2017 

Odkazy do noveho okna

prevence 3

prevence 3 

Detailní náhled

prevence

prevence 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem