Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Střet se zvěří

MLADOBOLESLAVSKO – Dopravních nehod zaviněných zvěří přibývá. 

K poslední dopravní nehodě, při které se na Mladoboleslavsku střetlo osobní vozidlo se zvěří, došlo v neděli 3. listopadu 2019.  

Řidičce automobilu VW Golf vběhlo ve večerních hodinách na silnici I/16 ve směru jízdy od Jičína na Mladou Boleslav pod kola divoké prase. Ke zranění řidičky naštěstí nedošlo. Dechová zkouška, kterou provedli na místo přivolaní policisté, byla negativní. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 80 tisíc korun.

Od začátku ledna tohoto roku evidují mladoboleslavští policisté celkem 414 dopravních nehod zaviněných divokou zvěří, z toho jich bylo 107 na dálnici D10.

Doporučení policistů, jak postupovat, když dojde ke střetu se zvěří:

V případě, že dojde ke srážce se zvěří, tedy poškození majetku další osoby, na místo dopravní nehody je třeba přivolat policii. Policisté po oznámení vyrozumí majitele či správce honitby, který je povinen zvěř zajistit na vlastní náklady. V případě, že zvěř po střetu z místa nehody uteče, policisté i v tomto případě vyrozumí majitele či správce honitby, že došlo k nehodě a s největší pravděpodobností ke zranění zvířete. Policisté střet se zvěří zadokumentují a řidiči předají potvrzení o účasti na dopravní nehodě.

Rozhodně nesmí řidič z místa kolize zvíře odvážet, protože by jeho jednání mohlo být vyhodnoceno jako pytláctví.

por. Bc. Lucie Nováková
tisková mluvčí
P ČR Mladá Boleslav
4. listopadu 2019

vytisknout  e-mailem