Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Šíření poplašné zprávy je trestné!

MLADOBOLESLAVSKO- Oznámením o uložení výbušniny v obchodním centru hrozila žena už podruhé. 

V úterý 10. března 2020 sdělili mladoboleslavští kriminalisté podezření ze spáchání přečinu Šíření poplašné zprávy 30leté ženě, kterou následně umístili do policejní cely.

Protiprávního jednání se dopustila tím, že 10. března tohoto roku oznámila krátce před jedenáctou hodinou dopoledne na linku 112 uložení výbušniny v prostorách obchodního centra na Třídě Václava Klementa v Mladé Boleslavi. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Policisté evakuovali zhruba 600 osob a následně prohledávaly nákupní centrum desítky policistů, včetně psovoda se služebním psem. Až krátce po čtrnácté hodině mohl být obchodní dům i přilehlé autobusové nádraží opět zpřístupněné veřejnosti. Žádný nástražný výbušný systém nebyl v uvedených prostorách zjištěn.

Podezřelá žena výhrůžku oznámila, ačkoliv věděla, že svým jednáním může vyvolat nebezpečí vážného znepokojení obyvatel i bezdůvodnou záchrannou práci složek integrovaného záchranného systému.

Zadržená žena se stejného přečinu Šíření poplašné zprávy dopustila již v prosinci 2019. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení, kdy jí v případě prokázání viny hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

por. Bc. Lucie Nováková
tisková mluvčí
P ČR Mladá Boleslav
11. března 2020

vytisknout  e-mailem