Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Akce „Kolo pro život – Mladá Boleslav Tour ŠKODA AUTO“

MLADOBOLESLAVSKO – Policisté během akce zajišťovali bezpečnost v silničním provozu i v areálu Krásná louka. 

Zázemí celé akce a doprovodný program byl opět na prostorné Krásné louce, kde mladoboleslavští policisté prezentovali svou práci a mimo jiné propagovali preventivní projekt „Na kole jen s přilbou“. Mladoboleslavští policisté se v poslední době setkávají s dopravními nehodami cyklistů, kteří nerespektují pravidla a před jízdou konzumují alkoholické nápoje. Při dechových zkouškách, které jsou součástí vyšetřování těchto nehod, se policisté stále více setkávají s cyklisty, kteří nadýchají přes dvě promile alkoholu. Dopravní nehody těchto hříšníků, často končí vážným zraněním a vyjímkou nejsou ani úrazy s následkem smrti. Od 1. 5. do 13. 5. 2024 evidují mladoboleslavští policisté šest dopravních nehod, ve kterých hrál významnou roly alkohol, z toho tři dopravní nehody se zranitelnými účastníky a jedna dopravní nehoda, při které cyklista svým zraněním podlehl. Policisté proto apelovali na všechny cyklisty, ať již jedou na kole, elektrokole, koloběžce nebo elektrokoloběžce, aby dodržovali předpisy a používali ochranné pomůcky, zejména cyklistické přilby Policisté dále návštěvníky upozorňovali, že vzhledem k rostoucímu počtu nehod, při kterých je u cyklisty zjištěn alkohol rapidně přibývá, budou se policisté na tuto skupinu řidičů, čím dál častěji zaměřovat.

Cílem projektu "Na kole jen s přilbou" je přispět ke snížení úrazů cyklistů, zejména těm se závažnými následky na zdraví, jelikož ze zveřejněných údajů vyplývá, že cyklistická přilba snižuje riziko vážného zranění hlavy o 69 procent a v případě zranění smrtelného se jedná o 65 procent. Osvětu v oblasti bezpečnosti cyklistů, prováděli s policisty i členové Týmu silniční bezpečnosti, kteří měli pro účastníky nachystané otázky a soutěže, právě na téma bezpečnost cyklistů v silničním provozu a povinná výbava jízdních kol.

U stánku policie, byla k vidění, nejen vystavená vozidla policie, ale i výstroj a výzbroj policistů. Malí i velcí diváci obdivovali nejen různé zbraně, kterými policie disponuje, ale i prvky balistické ochrany nebo zastavovací pás s hroty. Součástí policejní expozice byl i preventivní stan, kde se návštěvníci mohli zeptat na vše, co je zajímalo, nebo si prohlédnout drogový kufřík a vyzkoušet si brýle, které simulují účinky požití alkoholu nebo drog. Pro děti i dospělé, si policisté nachystali drobné dárky. Policisté zde také poskytovali veřejnosti podrobné informace o podmínkách přijetí k Policii České republiky.

prap. Jiří Plesar
13.05.2024

vytisknout  e-mailem