Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Řidič ohrozil strážníka

Teď muži hrozí trest odnětí svobody až na šest let 

      Dne 2. července letošního roku, v odpoledních hodinách, chtěla pětadvacetiletá žena, sloužící jako strážník Městské policie v Kralupech nad Vltavou, v rámci svých služebních povinností projednat přestupek týkající se parkování osobního motorového vozidla Daewoo s jeho řidičem, a to v Kralupech nad Vltavou, Lidové náměstí.
      Řidič vozidla odmítl přestupek projednat a následně došlo k verbálnímu konfliktu. Muž nasedl do vozu, nastartoval a začal z místa odjíždět. Přitom došlo ke kontaktu mezi pravým předním nárazníkem vozidla a výše uvedeným strážníkem Městské policie. Vozidlo pokračovalo dál v jízdě. Tento konflikt se naštěstí obešel bez zranění, drobné šrámy utrpěla pouze uniforma.
      Případ převzaly a započaly šetřit pro podezření z trestného činu násilí proti úřední osobě orgány Policie ČR. Zároveň se rozeběhlo pátrání po řidiči osobního vozu. V uplynulých dnech byl tento zjištěn. Jedná se o sedmapadesátiletého muže z Prahy, který si dne 26. července 2010 převzal od policejního vyšetřovatele usnesení o zahájení trestního stíhání pro výše uvedený trestný čin, za který je možno uložit trest odnětí svobody v rozpětí od šesti měsíců do šesti let.

vytisknout  e-mailem