Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Policisté pátrají po neznámém pachateli

MĚLNICKO - Mějte své věci neustále pod kontrolou. 

Neznámý pachatel dne 14. 12. 2017 v době od 19:00 hodin do 20:00 hodin vešel do provozovny kadeřnictví v Neratovicích, v ul. Kojetická čp. 1049 a zde, z pověšeného kabátu na věšáku, odcizil peněženku s finanční hotovostí, osobními doklady a platební kartou.

Pachatel se svým jednáním dopustil přečinu krádež a odcizením platební karty trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až ve výši dvou let.

Máte-li jakékoliv informace, které by vedly k objasnění případu, sdělte je, prosím, policistům obvodního oddělení na jejich služebně nebo volejte na telefonní číslo 974 876 740. Využít můžete také bezplatnou linku 158.

Děkujeme za spolupráci.

Několik preventivních rad

V žádném případě nenechávejte v restauracích či jiných provozovnách, jako jsou například kadeřnictví, různé salony a podobně svá zavazadla a oblečení bez kontroly, ani jdete-li jen k baru či na toaletu, a už vůbec v takto odložených věcech nenechávejte peněženky či jiné cennosti.

Své věci mějte vždy pod dohledem.

Nenoste osobní doklady v peněžence. Mějte u sebe vždy jen takovou finanční hotovost, kterou budete potřebovat. Čtyřmístné identifikační číslo platební karty (PIN) mějte zásadně odděleně od samotné karty. V případě krádeže platební karty okamžitě volejte pobočku banky, krádež oznamte a kartu zablokujte.

por. Mgr. Markéta Johnová
tisková mluvčí PČR Mělník
5.1.2018

vytisknout  e-mailem