Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Mělničtí policisté zahájili sezónu

MĚLNICKO: Mělničtí policisté zahájili sezónu 

Ve středu 4. května 2022 po zimní údržbě a několika měsíčním zazimování převezli policisté Obvodního oddělení Mělník svou služební loď Spectrum Hull Fishing do mělnického přístavu, kde jí spustili na vodní hladinu řeky Labe.

Nejen s touto lodí budou policisté brázdit vodní toky na Mělnicku, ale i se služebním člunem Marine.

Obě lodě využijí policisté ke kontrolám rybářů. Dohlédnou zejména na dodržování ustanovení rybářského řádu, zda například nedochází k chytání ryb v době, kdy je to zakázané. Provádět budou také jako i v uplynulých letech dohled na veřejný pořádek u vodních ploch. Zda nejsou porušovány vyhlášky měst a obcí. Budou kontrolovat vůdce malých plavidel (řidiče lodí), zda mají příslušná oprávnění k řízení, povinnou výbavu na lodi, lodní osvědčení (technický průkaz). Zaměřovat se budou také například na správný technický stav plavidel a na to, zda „řidiči“ neřídí pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek, neboť na vodě platí v tomto ohledu stejná pravidla jako na silnici. Při kontrolách sportovních lodí budou řešit dodržování všech daných pravidel pro jejich činnost.

Policejní člun Marine bude využíván při práci nejen na řekách Labe a Vltava, ale i na stojatých vodách v rámci celého teritoria Územního odboru policie Mělník.

prap. Martina Hamplová
PČR Mělník
9.5.2022

Odkazy do noveho okna

1 IMG_20220504_095803

1 IMG_20220504_095803 

Detailní náhled

2 IMG-20220504-WA0006

2 IMG-20220504-WA0006 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem