Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Z trestu se neponaučil

LITOMĚŘICKO – Nyní je vazebně stíhán… 

Komisař kriminální služby a vyšetřování tento týden obvinil osmadvacetiletého muže z Litoměřicka pro trestné činy krádeže, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a neoprávněné užívání věci. Následně byl vydán návrh na vzetí obviněného do vazby, který byl včerejšího dne akceptován.

Obviněný se měl od letních měsíců tohoto roku do současnosti opakovaně dopouštět krádeží na Litoměřicku a Ústecku. Předmětem jeho zájmu měla být převážně jízdní kola, nářadí, ale také obuv či rybářské potřeby. Odcizené věci měl prodat a utržené peníze použít pro svou potřebu. V posledním případě měl odcizit osobní vozidlo, které měl užívat až do tohoto týdne, kdy byl autohlídkou policie zadržen.

Celková škoda je vyčíslena na více než 90 tisíc korun. Část odcizených věcí se podařilo zajistit. Výše uvedeného jednání se měl dopouštět, ačkoliv byl za obdobnou činnost v posledních třech letech pravomocně odsouzen. V případě soudem uznané viny hrozí obviněnému až pětiletý trest odnětí svobody.

Sliboval jí společný život

Neznámý pachatel vystupující pod přezdívkou generál nebo voják oslovil prostřednictvím různých internetových a mobilních aplikací 38letou ženu z Lovosicka, které sliboval společný život. Pod touto záminkou z ní vylákal postupně různé finanční částky, které mu zasílala na účty do zahraničí. Tímto jednáním uvedl poškozenou ženu v omyl a sebe obohatil o téměř jeden milion korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení ze spáchání trestného činu podvodu.

Výše uvedenou trestnou činnost páchají v rámci celého světa dobře organizované skupiny cizinců. Peníze zpravidla putují na střední východ či do jižních zemí a z účelově založených kont jsou přeposlány do bank třetího světa, kde už je nelze dohledat. Samotné šetření věci zpravidla naráží na absenci mezinárodních smluv o policejní spolupráci u zúčastněných států, případně nedohledatelnost místa a toku peněz odkud probíhala komunikace.

Litoměřice, 1. 11. 2019, nprap. Pavla Kofrová

tisková mluvčí KŘP Ústeckého kraje

oddělení tisku a prevence Litoměřice

tel.: +420 974 436 207

email: krpulk.kr.pis.lt@pcr.cz

vytisknout  e-mailem