Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

ROADPOL SAFETY DAYS a silniční kontroly

Kutnohorsko – Policisté kontrolovali, zda se řidiči dostatečně věnují řízení. 

ROADPOL, organizace sdružující dopravní policie členských států, vyhlásila v rámci letošního Evropského týdne mobility (16. - 22. září 2020) Dny bezpečnosti, které se zaměřují celkově na bezpečnost na pozemních komunikacích a osvětu všech účastníků silničního provozu. V rámci preventivní kampaně také může každý zodpovědný řidič složit svůj slib bezpečnosti, a to online na stránkách www.roadpolsafetydays.eu.

Během minulého týdne, tedy od pondělí 14. září do pátku 18. září 2020, se mělničtí policisté zapojili do dopravně bezpečnostní akce zaměřené na kontroly dodržování pravidel silničního provozu. Při kontrolách se policejní hlídky zaměřily zejména na dodržování zákazu držení záznamových a hovorových zařízení za jízdy, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů, jakož i dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích a dalších předpisů v dopravě.

Policisté během akcí zkontrolovali téměř dvě stovky motorových vozidel, kdy v 12 případech zjistili porušení zákona o provozu na pozemních komunikacích. V jednom případě řidič usedl za volant, ačkoliv byl pod vlivem alkoholu.

Používání mobilního telefonu za jízdy a nedostatečné věnování se řízení jsou velmi časté příčiny dopravních nehod. V podobných akcích budeme i nadále pokračovat především z preventivních důvodů.

NEPIŠTE ZPRÁVY, NETELEFONUJTE, VĚNUJTE SE ŘÍZENÍ

Při rychlosti 50km/h 1 vteřina zraku upřená na mobilní telefon znamená 14 ujetých metů „bez“ řidiče
+
1vteřina reakční doba řidiče = dalších 14 ujetých metrů, než vozidlo začne brzdit
+
Náběh brzd + vlastní brzdná dráha vozidla = dalších 12 -14 metrů na suchém povrchu

CCA 40 metrů

POZOR!

Špatný způsob brzdění nebo zhoršené klimatické podmínky v zimě mohou brzdnou dráhu při 50 km/h prodloužit až o dvojnásobek!

I jedna vteřina může rozhodnout o přežití!

Další informace k ROADPOL SAFETY DAYS.

por. Mgr. Vendulka Marečková
21.9.2020

vytisknout  e-mailem