Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Převrácená cisterna

KUTNOHORSKO – Z rozlomené cisterny vyteklo až 18 m3 močoviny. 

V pondělí 9. července 2018 došlo na silnici číslo 33350 po 9 té hodině ráno v obci Miskovice k dopravní nehodě. Řidič traktoru Claas Axion 820 s připojenou cisternou se měl dle prvotních informací při průjezdu levotočivou zatáčkou vyhýbat protijedoucímu vozidlu, přitom došlo k převrácení přívěsu na pravý bok. Nárazem došlo k rozlomení cisterny, ze které následně uniklo cca 18 m3 močoviny do okolí. Při dopravní nehodě došlo k poškození místního chodníku, k poškození oplocení rodinného domu a samotného domu s jeho vybavením. Na přívěsu cisterny vznikla škoda v předběžné výši 650 tisíc korun. Močovina z cisterny unikla z části do kanalizace a z části na přilehlou louku.

Alkohol u řidiče byl na místě vyloučen provedenou dechovou zkouškou a při nehodě nebyl nikdo zraněn. Na místě zasahoval výjezd HZS Kutná Hora a pracovníci životního prostředí z kutnohorského Městského úřadu.

Celková působená škoda předběžně přesahuje 860 tisíc korun. Příčiny, okolnosti a míra zavinění je předmětem dalšího vyšetřování.

por. Mgr. Vendulka Marečková
tisková mluvčí
P ČR Kutná Hora
10. července 2018

vytisknout  e-mailem