Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Podvody na seniorech

KUTNOHORSKO – Žádáme veřejnost o pomoc a zároveň upozorňujeme na podvodníky. 

Senioři jsou velmi snadným terčem podvodníků a zlodějů. I přes opakovanou a cílenou prevenci, v rámci níž jsou senioři před touto trestnou činností varováni, se stále objevují na území našeho kraje případy okradených seniorů.

Kutnohorští policisté zaznamenali v pondělí 6. srpna 2018 případ, kdy muž a žena okradli důvěřivé seniory. Do domu v obci Miskovice se jim vloudili v dopoledních hodinách, pod záminkou, přidání částky 1.000,-Kč k dosavadnímu měsíčnímu důchodu. V nestřežený okamžik pak odcizili z papírové krabice položené na posteli v místnosti ložnice, papírovou obálku s našetřenou finanční hotovostí.

Popis pachatelů:
muž, věk cca 50 let, vyšší silnější postavy, snědé pleti, černé kratší vlasy, na sobě sako nebo košili, mluvil česky bez přízvuku.
žena, věk 45 - 50 let, silnější postavy, snědé pleti, černé vlasy, na sobě asi růžovou bundu, mluvila česky bez přízvuku.

K dalšímu případu podvodného jednání na Kutnohorsku došlo v uplynulých dnech. Tentokrát se podvodník snažil získat peníze tím, že se po telefonu vydával za vnuka poškozené, ze které se snažil vylákat vysokou finanční částku na advokáta. Díky obezřetnosti seniorky se podvodník peněz nedočkal.

Žádáme veřejnost o spolupráci při pátrání po neznámých pachatelích. Přivítáme veškeré informace vedoucí k jejich ztotožnění na bezplatné lince 158, případně na telefonním čísle kutnohorského obvodního oddělení 974 875 700.

Policie České republiky apeluje na starší spoluobčany. Nebuďte důvěřivý, nevěřte sebetragičtějším historkám, nepouštějte cizí lidi do svých domů a bytů, nikomu nepůjčujte peníze, zamykejte. Podvodníci využívají různé záminky a lsti, neštítí se ničeho, využívají vaši důvěřivosti, působí na vaše city, aby se dostali k vašim penězům. Pokud z vás nevylákají peníze přímo, ovládají řadu způsobů, jak vás okrást.

Nedávejte cizím lidem své peníze!

Nikdy hned neotvírejte dveře, nevíte-li, kdo je za nimi. Zkontrolujte kdo je za dveřmi přes kukátko, nejlépe panoramatické.

V těchto situacích kdykoli zavolejte hlídku Policie České republiky na bezplatné lince 158 k prověření těchto osob.

Slušný člověk vaši ostražitost pochopí a podvodník odejde.

V případě výskytu těchto podezřelých osob, okamžitě kontaktujte policii na linku 158.

por. Mgr. Vendulka Marečková
tisková mluvčí
P ČR Kutná Hora
7. srpna 2018

vytisknout  e-mailem