Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Podvodné vylákání peněz na seniorce

KUTNOHORSKO – Obviněnému muži hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. 

V úmyslu vlastního obohacení dne 2. září 2018 okolo 08:00 hodin v Kutné Hoře u ulice Školní oslovil poškozenou seniorku čtyřiapadesátiletý podvodník. Představil se jako Pavel N. a předstíral, že si zapomněl platební kartu a potřebuje půjčit peníze na cigarety, přičemž mu dotyčná půjčila více jak tisíc korun. Následně poškozené ženě tentýž den volal na její mobilní telefon ze svého telefonního čísla a představil se jako Karel P. s tím, že je advokát, a že pan Pavel N. zkolaboval a je v nemocnici v Praze. Téhož dne v podvečer jí zavolal opět jako Karel P. a sdělil jí, že pan Pavel N. zemřel, že bude mít pohřeb v Kutné Hoře a vybírají se na jeho zlatou rakev peníze. Požadoval několik tisíc korun, za což sliboval různou elektroniku. Sdělil poškozené číslo účtu a také se domluvili na částce, kterou poškozená zašle. Seniorka uvěřila smyšlené legendě a peníze skutečně poslala.

Kutnohorští kriminalisté po přijetí oznámení ihned zahájili pátrání a byli úspěšní, během několika dní podvodníka odhalili. Dne 7. září 2018 zahájili trestní stíhání podezřelého jako obviněného.

Obviněnému muži hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, neboť byl už za takový čin „Podvod“ v posledních třech letech odsouzen a potrestán.

Policie České republiky apeluje na starší spoluobčany. Nebuďte důvěřivý, nevěřte sebetragičtějším historkám, nepouštějte cizí lidi do svých domů a bytů, nikomu nepůjčujte peníze, zamykejte. Podvodníci využívají různé záminky a lsti, neštítí se ničeho, využívají vaši důvěřivosti, působí na vaše city, aby se dostali k vašim penězům. Pokud z vás nevylákají peníze přímo, ovládají řadu způsobů, jak vás okrást.

Nedávejte cizím lidem své peníze!

Nikdy hned neotvírejte dveře, nevíte-li, kdo je za nimi. Zkontrolujte kdo je za dveřmi přes kukátko, nejlépe panoramatické.

V těchto situacích kdykoli zavolejte hlídku Policie České republiky na bezplatné lince 158 k prověření těchto osob.

Slušný člověk vaši ostražitost pochopí a podvodník odejde.

V případě výskytu těchto podezřelých osob, okamžitě kontaktujte policii na linku 158.

por. Mgr. Vendulka Marečková
tisková mluvčí
P ČR Kutná Hora
13. září 2018

vytisknout  e-mailem