Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Zabezpečte si svůj majetek

KOLÍNSKO-Policisté prováděli kontrolu chatových oblastí. 

Během tohoto týdne se na teritoriu Obvodního oddělení Kostelec nad Černými lesy uskutečnila preventivní akce, která byla zaměřena na kontrolu chatových oblastí. Při  kontrole policistům z výšky pomáhal policejní dron. Během několika hodin zkontrolovali policisté společně s psovodem se služebním psem stovku rekreačních objektů v chatových oblastech  na Kostelecku. Při akci policisté nezjistili žádné narušení objektů ani žádnou jinou trestnou činnost.
 V souvislosti s příchodem zimy se chatové oblasti vylidnily, pouze malá část rekreantů využívá chaty celoročně. Policisté sice pravidelně navštěvují rekreační oblasti a objekty kontrolují, nicméně není v jejich silách ohlídat všechny. Je tedy velmi důležité, aby se o zabezpečení svého majetku starali zejména jejich majitelé. Aby nedali zlodějům šanci, stačí učinit jednoduchá a v podstatě levná opatření.  Prevence proti vloupání do bytu, domu či rekreačního objektu začíná u řádně zamčených vstupních dveří a zajištěných oken. Vybrat si mohou základní  bezpečnostní zámky nebo složitější uzamykací systémy. Vhodným doplněním jsou ochranné mříže a uzamykatelné okenice. Občané mohou zvolit i zabezpečovací techniky a systémy jako například elektronickou zabezpečovací signalizaci nebo různé nástrahové detektory.
 Majitelům chat doporučujeme nenechávat přes zimní období v chatách žádné cenné věci, provádět častější kontroly svých příbytků, řádně své chaty a chalupy zajistit a také více si všímat pohybu podezřelých osob v okolí chat. Při zjištění vloupání do objektu nevstupovat do něj, pachatel by stále mohl být uvnitř. Ani nedoporučujeme proti pachateli zakročovat. Rovněž neuklízet po zlodějích a nedotýkat se věcí, mohly by se tak zničit případné stopy důležité pro objasnění případu. A neprodleně případ oznámit na policii. 

Více se o projektu "Zabezpečte se"  zde.

por. Martina Fejfarová
tisková mluvčí
P ČR Kolín
13. prosince 2019

Odkazy do noveho okna

kontrola chat

kontrola chat 

Detailní náhled

kontrola chat

kontrola chat 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem