Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Statistika kriminality za rok 2020

KOLÍNSKO – U trestné činnosti došlo k mírnému poklesu. 

Uplynulo dvanáct měsíců roku 2020, a proto můžeme opět nahlédnout do policejních statistik týkajících se trestné činnosti páchané na území Kolínska. Během loňska zaznamenali policisté Územního odboru Kolín celkem 1357 trestných činů, což je v porovnání s rokem 2019 o 53 trestných činů méně. V roce 2020 se policistům podařilo objasnit 866 trestných činů.

Největší podíl celkové trestné činnosti zaujímá, stejně jako v předloňském roce, majetková trestná činnost, kdy policisté řešili 649 případů. Do této oblasti řadíme krádeže vloupáním (do obchodů, do restaurací, do kiosků, do bytů, víkendových chat, rodinných domů a ostatních objektů), ke kterým došlo celkem ve 168 případech, a krádeže prosté v celkovém počtu 349 případů. Do této kategorie spadá krádež věcí z automobilů, krádež součástek motorových vozidel, krádež motorových vozidel dvoustopých, krádež jízdních kol. Ostatní majetkovou trestnou činnost, jako je například poškození cizí věci, zatajení věci, řešili policisté ve 132 případech. Objasněno v majetkové trestné činnosti bylo 259 případů.

V oblasti násilné trestné činnosti, kdy policisté šetřili celkem 85 případů, převládají trestné činy úmyslné ublížení na zdraví, nebezpečné vyhrožování, vydírání, loupež, porušování domovní svobody, týrání osoby žijící ve společném obydlí. Z 85 případů bylo objasněno 67 případů.

Během roku 2020 policisté evidovali 25 skutků mravnostní kriminality, jako je pohlavní zneužívání, znásilnění a další jiné mravnostní trestné činy. Objasněno bylo 17 trestných činů.

Do skupiny ostatní a zbývající trestná činnost řadíme namátkou trestný čin zanedbání povinné výživy (70), maření výkonu úředního rozhodnutí (174), ohrožení pod vlivem návykové látky (90), nedovolená výroba a držení psychotropních látek a jedů (28), výtržnictví (8) a sprejerství (14). Celkem bylo zjištěno 513 takových trestných činů, přičemž se policistům podařilo objasnit všech 513 skutků.

Hospodářská kriminalita je zastoupena trestným činem neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku (16), úvěrový podvod (15), podvod (7), zpronevěra (1), zkrácení daně (15). Z 85 zjištěných trestných činů policisté objasnili 58.

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Kolín
15. února 2021

vytisknout  e-mailem