Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Naletěl podvodníkovi na internetu

KOLÍNSKO – Přišel o více jako sto padesát tisíc. 

V minulých dnech přijali policisté Obvodního oddělení Kouřim oznámení od osmadvacetiletého muže, že byl podveden při koupi osobního vozidla.

Na internetovém prodejním portálu oznamovatel objevil v lednu letošního roku inzerát na prodej osobního automobilu VW Tiguan za částku 11.600,- Euro. Dohodl se s prodejcem na koupi tohoto automobilu, a jelikož se jednalo o vozidlo z ciziny, zaslal polovinu prodejní ceny přepravní společnosti do Spolkové republiky Německo. Dne 18. ledna 2021 byl kontaktován touto přepravní společností, kdy mu bylo sděleno, že vozidlo bylo na hranicích zabaveno německou celní správou a společnost žádala o zaslání zbylých financí, aby mohla auto doručit.

Na toto sdělení reagoval muž odstoupením od smlouvy a požadoval vrácení již zaslaných peněz. Od té doby s oznamovatelem nikdo nekomunikuje a on nemá ani automobil, ani mu nebyly zpět vráceny zaslané finance ve výši 5.800,- Euro.

Skutek je prošetřován jako podezření z trestného činu podvodu a jelikož se pachatel dopustil zločinu v době vyhlášeného nouzového stavu vládou ČR v souvislosti s prokázáním výskytu vysoce nakažlivého koronaviru SARS-CoV-2 způsobující nemoc COVID-19, hrozí mu trest odnětí svobody na dva roky až osm let.

Vzhledem k nárůstu této trestné činnosti důrazně upozorňujeme občany, aby nereflektovali na podobné nabídky a neposílali finanční prostředky neznámým lidem. Tato trestná činnost se velice složitě objasňuje a peníze, které se dostanou do rukou podvodníků, nezíská poškozený zpět v 99 procentech.

nprap. Michaela Nováková 
tisková mluvčí
P ČR  Kladno
5. února 2021

vytisknout  e-mailem