Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Nadýchal téměř tři promile

KOLÍNSKO – Řidič je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. 

Opilý řidič je velkým nebezpečím nejen pro sebe, ale i pro své okolí. Alkohol nám dodává sebedůvěru a současně zpomaluje naše smyslové a motorické (pohybové) reakce. To je za volantem doslova vražedná kombinace. Opilému řidiči totiž trvá mnohem déle, než zareaguje na to, co se děje před ním, nebo kolem něj, má problémy s vyhýbáním se vozům u krajnice, pletou se mu pedály nebo je nohou míjí.

Kolínští policisté se zabývají případem jízdy pod vlivem alkoholu, ze kterého je podezřelý 38letý muž. Ten řídil v sobotu 22. května, hodinu po půlnoci, ulicí Pražská dodávku Ford, ve které byl ke kontrole zastaven. Po ztotožnění byl řidič vyzván k dechové zkoušce, kdy přístroj naměřil pozitivní výsledek s hodnotou více než 2,80 promile.

Osmatřicetiletý muž je v současné době podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí až jeden rok za mřížemi.

Jak ukazují výzkumy, alkohol se podepisuje na způsobu řízení. Již při překročení hranice půl promile začíná převažovat negativní vliv na lidský organismus. Člověk se stává apatickým, snadno upadá do depresí a je celkově v útlumu. Alkohol i drogy za volantem zvyšuje nejenom agresivitu a přeceňování řidičských schopností, ale má výrazný vliv na periferní vidění. Zvýšená míra v krvi řidiče způsobuje tunelové vidění.

Zkrátka alkohol za volant NEPATŘÍ! 

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Kolín
24. května 2021

vytisknout  e-mailem